Jõgevamaal möödusid pühad tuleõnnetusteta

Kevadkuul on vajatud päästjate abi juba 11 korral, seda nii teele sattunud õlilaikude koristamisel, avariiliste sõidukite süttimisohu kõrvaldamisel, kiirabi aitamisel raskekaaluliste patsientide transportimisel kui ka hätta sattunud loomade abistamisel. Ülestõusmispühade 1. pühal aitasid pritsimehed Sadalas juba pikka aega kõrgel puuladvas värisenud kassikese alla. Perenaine oli päästjatele väga tänulik, et nad tema lemmiku külmumissurmast päästsid. Puu otsa hätta jäänud kass päästeti ka Põltsamaa vallas Esku külas. 

 Nädal tagasi neljapäeval saabus Jõgeva vallast Painkülast järjekordne tulekahjuteade: korterelamu teise korruse korterist tuleb suitsu. Põles madrats, mille majaelanikud enne päästekomandode saabumist majast välja visata jõudsid. Viimati põles selles korteris voodi ja madrats 29. jaanuaril, enne seda põles Painküla korterelamu teise korruse korteris  diivan. Kõigil kolmel korral sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest.

        Lisaks komandosisestele õppustele korraldati eelmisel nädalal ka päästealane suurõppus, millest võtsid osa kõik Jõgevamaa päästekomandod. Jõgeval Puiestee tänaval asuvas neljakorruselises elaniketa hoones harjutati ja viimistleti lahinghargnemist ja suitsusukeldumist ning “põlevasse” majja jäänud inimeste otsimist ja väljatoomist.     Vaatlejate ja õppuste läbiviija, Lõuna-Eesti päästekeskuse korrapidamisbüroo operatiivkorrapidaja Arvid Kipperi  hinnangul tegutsesid Jõgevamaa päästetöötajad kompleksõppustel professionaalselt. Tänavu on päästeosakonnal plaanis veel kolm suurõppust.

 ARDI KIVIMETS  

blog comments powered by Disqus