Jõgevamaal liiguvad ringi libakaubapakkujad

Tahan Jõgevamaa rahvast hoiatada siinkandis ringi liikuvate sulide eest, kes odavat rämpsu kalli kvaliteetkauba pähe maha müüa üritavad.

Mõni aeg tagasi sõitis mulle õue must Läti numbrimärgiga BMW, millest tulid välja mehed, kes hakkasid mulle aktsendiga vene keeles Boschi firma elektritööriistu pakkuma. Ühte kohvrisse pakitud tikksaest, elektritrellist ja nurklõikurist koosneva komplekti kohta ütlesid mehed, et poes maksab see 6500 krooni, aga nemad müüvad 3500ga. Kauplesin hinda veel kõvasti alla, tuhande krooni peale, ja ostsin komplekti ära.

Kui tööriistu hiljem lähemalt uurima hakkasin, tekkis mul kahtlus, kas need ikka on Boschi toodang. Tikksael, trellil ja nurklõikuril olid küll Boschi firmamärgid peal, kohvril aga mitte. Ja firmamärgiga kleepse saab tänapäeval arvuti ja värviprinteri abil valmis nokerdada igaüks, kel vähegi teadmisi on. Veel äratas minus kahtlust see, et Boschi tööriistad peaksid minu teada olema rohelist värvi, minu ostetud olid aga sinised.

Läksin oma kahtlustele kinnitust saama Tartus Lõunakeskuses asuvasse Handymanni poodi. Sealsed müüjad vaatasid tööriistad üle ja arvasidki, et koos kohvriga see komplekt üle 800-850 krooni maksta ei tohiks ning et Boschi firmaga pole sel kraamil küll mingit pistmist.

Kuna kauplesin hinna tuhande krooni peale, siis mina väga palju tõmmata ei saanudki, ent libakaubapakkujad väitsid, et nad on nii minu kodukandis Kaareperes kui ka Siimustis mitu sellist komplekti 3500 krooniga müüa suutnud. Ning kaupa oli neil terve pagasnikutäis: peale komplektide ka kõikvõimalikke üksikuid tööriistu.

Nii et olge selliste kaubapakkujatega ettevaatlikud! Kui te ise asjatundjad ei ole, kutsuge mõni selline ostu sooritamise juurde. Või jätke üldse ostmata. Garantiid sellistelt müüjatelt ostetud kaubal ju niikuinii pole, nii et kui riistad peatselt katki lähevad või üldse tööle ei hakka, pole teil nendega muud teha kui minema visata.

(Kirja autori nimi on toimetusele teada)

blog comments powered by Disqus