Jõgevamaal koguneb maailma kettaheite eliit

?See on meie jaoks suur au,? ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk nii kõrgetasemelise võistluse ja sportlaste saabumise kohta maakonda ning lisas, et Jõgevamaal on sport alati au sees olnud ning praegugi on just sellest maakonnast pärit paljude alade Eesti tipud.

 

Viimase 32 aasta jooksul juba 30. korda toimuva Suurte Tõllude võistluse algataja ja eestvedaja Ants Paju sõnul jääb tänavune võistlus viimaseks omasuguseks. ?Tahame pikale traditsioonile uhkelt joone alla tõmmata,? ütles Paju.

 

Lisaks kettaheitjatele astub võistlustulle ka näiteks Andrus Värnik, kelle ülesandeks on seekord ligi 50lt meetrilt odaga märki tabada. Sõpruse pargis skulptuuri “Tee Olümposele? jalamil toimub ka kuulitõukevõistlus, kus rammu katsuvad Eesti tulevikulootused.

 

Päeva jooksul toimuvad veel võistlused noortele, heitetähed annavad parimatele üle ka võidukarika ?Meistritelt noortele?. Spordipidu on oma kohalolekuga lubanud austada ka Eesti olümpiavõtjad Erika Salumäe, Svetlana Lazovaja, Jüri Tarmak, Jaak Uudmäe ja Jaan Talts.

 Olümpiavõitjad ja maailmameistrid istutavad parki ka omanimelised puud.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus