Jõgevamaal kavatsetakse taastada Eesti Kontserdi Päevad

Eesti Kontserdis maakondade koostööd kureeriva Toivo Tuberiku kohtumisel Jõgevamaa kultuurielu eestvedajatega oli kõneaineks ka Eesti Kontserdi  Päevade taastamine Jõgevamaal.

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuritöö spetsialisti Tiina Tegelmanni sõnul arutati mõttevahetusel Toivo Tuberikuga ideed taastada üheksakümnendate aastate keskpaigas Jõgevamaal toimunud Eesti Kontserdi Päevad. “Tuberik suhtus ideesse positiivselt ja selline üritus võib teoks saada juba 2012. aastal,”   rääkis Tegelmann.

“Arutasime sedagi, kuidas heatasemeline muusika paremini küladesse, alevikesse ja väikelinnadesse jõuaks. Kõne all oli ka kirikute ja koolimajade sagedasem kasutamine kontserdipaikadena, samuti mitmekesisem koostöö Eesti Kontserdi, maavalitsuse, kohalike omavalitsuste, kultuuriasutuste vahel,” ütles Tiina Tegelmann.

Kohtumisel Tuberikuga osalesid ka Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Hele Kull, Jõgeva muusikakooli direktor Merike Katt ja Jõgeva kultuurikeskuse kunstiline juht Hillar Laane.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus