Jõgevamaal Kääpal asuv Kalevipoja Koda avas seikluspargi

Eesti eesposekangelase künnivagudel tegutsev Kalevipoja Koda ootab taas külastajaid ning avatud on seikluspark, mis pakub võimalusi oma hirmud proovile panna nii kõrg- kui ka madalrajal.


Lõpusirgel on samuti Kalevipoja muuseumi renoveerimistööd ning täielikult uuendatud ekspositsioon avab külastajatele uksed 4. juulil.
Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liige Annika Oras kinnitas, et hoolimata vahepeal valitsenud eriolukorrast suudetakse juuliks kõik paika saada ning muuseum avab uksed.
„Väljapanek ja atraktsioonid on sisuliselt juba valmis, peagi saabub ka mööbel ja siis oleme avamiseks valmis,“ lisas ta.
Seikluspargi hooaeg otsustati juba varem käima lükata, sest see pakub võimalusi tegutseda vabas õhus.
„Mõlemad rajad on töös,“ kinnitas Oras. Ronima oodatakse kõiki iga päev kella 12–18. Muul ajal on võimalik ennast proovile panna ettetellimisel.
Kalevipoja seikluspargi madalrada läbitakse tavaliselt meeskonnatööna, nii arendatakse lisaks füüsilistele võimetele vastastikust usaldust ning teisi vajalikke iseloomuomadusi. Pargis saab ronida kõrgrajal Lennuk ja madalrajal Seiklus Kalevipoja Jälgedes.
Seoses muuseumi peatse avamisega pakub seikluspark soodushindu.
Kuni 31. augustini on kõrgraja hind ühele inimesele sõltumata grupi suurusest 15 eurot. Madalrada saab suvel läbida 10 euro eest.
Madalrada läbitakse soovituslikult koos instruktoriga, sest sellel tuleb lahendada ülesandeid just grupina.
Kalevipoja muuseumi renoveerimistööd toimuvad Euroopa regionaalarengu fondi toel. Nii valmib Jõgevamaale Kalevipoja eepose teemaline ülimalt tänapäevaste lahendustega muuseumimaja.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus