Jõgevamaal hakatakse koolitama karjäärinõustajaid

Kolmapäeval kohtus ta Palal Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul linnapeade ja vallavanematega ja tutvustas projekti, mis on käivitatud karjäärinõustamise spetsialistide koolitamiseks maakonna erinevates piirkondades. Lahtiseletatuna tähendab see kutsenõustajate koolitamist.

Maire Püssi sõnul on käivitatud projekt, mille raames saab iga kooli üks õpetaja ja üks lastega tegelev omavalitsustöötaja osaleda koolitusel, kus õpetatakse noortele karjäärisuunitluse alast nõu andma. “Projekti rahastab Euroopa Liit ja selle on heaks kiitnud haridus- ja teadusministeerium. Projekti maksumuseks on 0,5 miljonit krooni,” märkis nõustamiskeskuse projektijuht. Koolitamisest huvitatud võivad endast Maire Püssile märku anda telefonil 776 0166 või e-posti aadressil mairepu@hot.ee. Maire Püssi kabinet on endiselt Jõgeva vallavalitsuse hoone teisel korrusel. Koolitus on tasuta, kuid osalejate arv on piiratud. Kui huvilisi on piisavalt palju, võib taotleda raha veel täiendavaks koolituseks.

Palal toimunud koosolekul lubasid omavalitsusjuhid aidata leida linnadest ja valdadest inimesi, kes sooviksid minna karjäärinõustamise alasele koolitusele.

“Tänapäeval on see sedavõrd keeruline küsimus, mille lahendamisel noored eksimuste ja pettumiste vältimiseks professionaalset nõu vajavad,” nentis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Karjäärinõustajaid hakkavad koolitama Tallinna Ülikooli õppejõud, kellega Jõgevamaa Nõustamiskeskus lepingu sõlmib. “Lektorid sõidavad loenguid pidama Jõgevamaale. Nii ei tarvitse koolitataval Tallinna sõita. Kursustel omandatakse teadmised ja oskused, mis võimaldavad jagada kutsealast teavet kooliõpilastele. On oluline, et kutsenõustaja oskaks lahti seletada, mida üks või teine amet endast kujutab ja millised nõuded sellega kaasnevad,” lausus Maire Püss. Tema sõnul on koostamisel käsiraamat, mida tulevased kutsenõustajad saavad oma töös kasutada. “Mitmekesist teavet erinevatest elukutsetest leiavad nii õpilased, õpetajad kui lapsevanemad ka kodulehelt www.rajaleidja.ee.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus