Jõgevamaal asenduskodus elavate laste jõulusoovid ootavad täitmist

Kolmeteistkümnes aasta kogub MTÜ SEB Heategevusfond kokku laste, kes ei saa elada oma sünniperes, jõulukingi soovid. Jõulupühade eel aitame leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita 104 asendus- ja turvakodu peres elava lapse südamesoovid.
Jõgevamaal elavate laste jõulusoovid leiab aadressilt www.heategevusfond.ee/joulupuu.
12-aastasele Ärnile meeldivad väga autod ja autode andmed. Ta teab väga palju erinevatest masinatest ja vaatab palju autosaateid. Entsüklopeedia autodest on väga hea allikas, kust saab autode kohta kõik välja uurida ning seda ta jõuluvanalt soovibki.
10-aastane Johanna on aktiivne ja sportlik tüdruk, kes armastab olla pidevas liikumises. Talle meeldib ekstreemsport ja erinevate trikkide õppimine, seepärast unistab leida jõulupakist rula.
12-aastane Kadri on eriliste vajadustega eriline tüdruk, kellele meeldivad loovtegevused. Põnevus ja pisike väljakutse panevad ta tegutsema ning nii soovib ta kingituseks meisterdamiskomplekti.
„Jõuluõhtul kingituste saamine on laste jaoks aasta kõrghetk. Täiskasvanuna saame olla jõuluvanale abiks, et kuulata ja märgata, mida laps tegelikult soovib ja mis on selle jõulusoovi taga. Lapse, kes ei saa elada oma sünniperes, jõulusoov on eriline ja selle taga on alati omaette lugu. Me ei saa kingitusi tehes võtta ära laste igatsust oma sünnipere järele, aga kirjades jõuluvanale on lapsed lahti mõtestanud, miks just see kink on talle oluline. Olgu sooviks kaisukaru, mis kaisus olles loob turvatunnet või kõrvaklapid teismelistele, mis aitavad suures peres kasvades aeg-ajalt omaette olla. Samuti raamat loodusest või lemmikkirjanikult, mille abil lähemalt maailma uurida. Igal soovil on mõte ja kindel põhjendus,“ kirjeldas laste jõulusoove SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.
Heal annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeritakse individuaalselt.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus