Jõgevamaad väisasid euroteavitajad

Möödunud nädalal olid Jõgevamaal kogemusi vahetamas ja tulevikuplaane pidamas mitmete maakondade Europe Direct teabekeskuste ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduste töötajad, kes külastasid ka Euroopa Liidu programmidest laekunud rahade eest arendatud MTÜ Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskust ja Luua Metsanduskooli.

Europe Direct Jõgevamaa teabekeskuse üheks suuremaks kordaminekuks peeti kaasaaitamist Jõgevamaa arengukonverentsi korraldamisele ja aktiivset osalemist sellel sündmusel. Seda kinnitas ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse teabevõrkude koordinaator Doris Lebreht. “Konverentsil keskenduti euro tulekule, selle mõjule Eesti ettevõtlusele ja igapäevaelule,” rääkis ta.

Europe Direct  Saaremaa ja Hiiumaa teabekeskuse töötajale Karin Koklale jättis Jõgevamaal kõige positiivsema mulje Voorel asuva Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse külastamine.

“Hea oli kuulda, et juba aastal 2000 saadi selles asutuses aru vajadusest tegelda pikaajaliste töötute rehabilitatsiooniga. See on küllaltki raske valdkond, mille edukale toimimisele on kaasa aidanud ka omavalitsuste koostöö. Ettevõtmist toetab märkimisväärselt ka Euroopa Liit,” tõdes ta.

Luua Metsanduskoolis kuulsime väga vajalikust investeerimisest kutseharidusse. Seda kooli on viimasel ajal kaasajastatud Euroopa Liidu rahadega. Luual koolitatakse väga heal tasemel metsamehi ja kindlasti on siin ihaldusväärne õppida. Ehk hakkan kunagi ka ise veel mõnda praktilist eriala õppima ja võimalik, et  otsustan just Luua Metsanduskooli kasuks,” ütles Margus Ilmjärv Europe Direct Ida-Virumaa Infokeskusest. Euroteabeametnikud külastasid ka  Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi, kus nad võtsid osa vana aja koolitunnist ja said kaasa koolitunnistused.

Külalisi võõrustanud Europe Direct Jõgevamaa teabekeskuse töötaja Astrid Pauluse sõnul toimuvad Europe Direct infokeskuste koolitusseminarid igal aastal eri maakondades, kus vastavad keskused tegutsemas.

Jõgevamaal tehtut ja siinseid kavatsusi tutvustades rääkis Astrid Paulus ka euroteabenurgakeste avamisest maakonna eri paikades. Esimese avasime  Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses. See töö on ees Palamuse, Jõgeva ja Mustvee Gümnaasiumides ja ühes raamatukogus,” rääkis ta.

Maavanem Viktor Svjatõšev tutvustas külalistele Jõgevamaa  legende, ajaloosündmusi ja ajaloolisi isikuid, aga ka tänaseid tegemisi ning tulevikuplaane.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus