Jõgevamaad tutvustakse kihelkonnaraamatus

Kava kohaselt näeb juba Eesti iseseisvuspäevaks trükivalgust Jõgevamaa Kihelkonnaraamat, millest tutvustatakse praegusel Jõgevamaal kunagi asunud kihelkondi 19. sajandi seisuga.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et eesmärk on välja anda Jõgevamaal asunud kihelkondi tutvustav raamat, mis tugevdab piirkondlikku identiteeti ja elanike ühtekuuluvustunnet.

“Maavalitsus ja omavalitsused saavad raamatut kinkida külalistele ja paikkonna tublidele inimestele,” märkis ta.

Maavalitsuse pressiesindaja Klaire Ründva sõnul antakse raamatus ülevaade kaheksast kihelkonnast. “Tuuakse ära nende lühitutvustus, kirjutatakse majandusest ja eluolust, kultuurist, kommetest, uskumustest, paikkonna riietest ja rõivastumistavadest, iseloomulikest toitudest, vanasõnadest ja rahvatarkustest. Raamatus kajastatakse ka piirkonna arengus olulist rolli mänginud ajalooliste isikute, kultuuri-, haridus- ja kirikutegelaste  elu ja tegevust,” lisas ta.

Raamatu koostab Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru ja tekstide autoriteks on Jõgevamaa kultuuritöötajad, kes on teinud seda koostöös Eesti Rahva Muuseumi teaduritega. Raamatu koostamisel on toetutud ajaloolistele materjalidele ja algallikatele, illustreerimiseks kasutatakse vanu fotosid.

Kihelkonnaraamat valmib Jõgeva maavalitsuse, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu ning Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse koostöös.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus