Jõgevamaad külastasid välisriikide suursaadikud

 

Eile ja üleeile väisas Jõgeva maakonda seitseteist Eestis resideerivat suursaadikut koos abikaasadega. Kahepäevase visiidi ajal näidati delegatsioonile meie maakonna tõmbekeskusi ning tutvustati siinset elu-olu.

 

Igal aastal külastavad Eestis viibivad välismaa suursaadikud mõnda meie maakonda. Sel aastal osutus valituks Jõgevamaa. Välisministeeriumi protokolliosakonna projektijuhi Sirje Sepaste sõnul on tegemist reklaamreisiga, et näidata suursaadikutele elu väljaspool Tallinna.

“Tegemist on iga-aastase traditsioonilise ettevõtmisega, kus Tallinnas elavatele suursaadikutele tutvustatakse mõnda maakonda. Nii maavanema kui välisministeeriumi esindajate eesmärk on tutvustada külalistele eri-ilmelist loodust, huvitavamaid paiku ja nii mõnegi jaoks kindlasti ekstreemseid ettevõtmisi,” vahendas Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja Klaire Ründva.

Istutamine oli hingelähedane

Neljapäeval külastasid suursaadikud Põltsamaa lossihoovi ja noorteühendust Juventus. Paljud saadikud kohtusid seal oma kaasmaalastega, sest noortekeskus võõrustab mitme välisriigi noori vabatahtlikke.  

Pärastlõunal sõideti Jõgevale, kus tutvuti Rohutirtsu lasteaia  hoone ning kasvandikega. Mälestuseks visiidist istutati Rohutirtsu lasteaia territooriumile ka tammepuu. Istutamise juures panid kõik suursaadikud käe külge.

Kõige hingelähedasem oli puu istutamine Jaapani suursaadikule Hideaki Hoshile, kes on muu hulgas importinud Eestisse 200 kirsipuud, millest seitse kasvab Kadrioru pargis, 15 Jaapani suursaatkonna hoovis ning suur osa istutati Tallinna Botaanikaaeda. Hommikumaa suursaadik Hoshi lisas, et sooviks tuua igasse Eesti maakonda Jaapanist ühe kirsipuu.

Istutamise rituaal meeldis väga ka Saksamaa suursaadikule dr Martin Hanzile, kes tunnistas, et tema üheks hobiks on aiandus. Hanz lisas, et tunneb oma suurest koduaiast puudust.

“Kodus viibides ei ole mul kahjuks piisavalt aega, et oma aeda täiel rinnal nautida. Kunagi tahan kindlasti aja maha võtta ning pühendada end aia eest hoolitsemisele,” kinnitas ta.

Loits Kassinurmes ja jalutuskäik Omedus

Jaapani suursaadiku abikaasa Harumi Hoshi vaimustus  enim Rohutirtsu lasteaia lastest. Kuigi viimase rühma kasvandikud olid suursaadikuprouaga peaaegu ühepikkused, mõistsid lapsed, et tegemist on tähtsate tegelastega, ning suhtusid eksootilistesse külalistesse austusega. Pärast, kui ekskursioonibuss läinud oli, söandas üks tüdruk vaikselt öelda: “See pisike tädi oli nii lahe!”

Kõrgetele külalistele tutvustati ka sordiaretusinstituuti, käidi Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumis vanaaegses koolitunnis ning loitsiti Kassinurme hiies koos rahvatantsijatega.

Eile külastasid suursaadikud Laiuse lossivaremeid. Mustvees tutvustati vanausuliste muuseumi ja piirivalvekordonit. Kasepääl nägid suursaadikud vanausuliste palvemaja ja ka Kasepää infotuba ning visiit meie maakonnas lõppes jalutuskäiguga Omedus. Edasi läks suursaadikute delegatsioon tutvuma Ida-Virumaaga.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus