Jõgevamaad esindavad Europeade’il Torma ja Pala rahvatantsijad

20.-24. juulini Tartus peetaval 48. Euroopa rahvakunstifestivalil Europeade esindavad Jõgevamaad Torma naisrühm koos kapelliga ja Pala segarühm Tuuritajad.

Torma naisrühma  eestvedaja Evi Štukert märkis, et rahvatantsijad on koos kapelliga alates 2003. aastast esinenud Europeade’il, mistõttu Tartus toimuval festivalil osalemist peeti lausa aukohuseks. Konkursisõela läbida ei tulnud, sest Eestist pääseb esinema  kümme naisrühma. “Teatud mõttes tuli hoopis kiirustada. Nii panimegi end aegsasti kirja,” lisas ta.

Festival avatakse Tartu lauluväljakul kontserdiga, kus esitatakse koos teiste rühmadega ühistants. Torma rühm esineb kolmel-neljal päeval ka tänavakavades. Rahvatantsijaid kohtab  festivali ajal igal Tartu tänavanurgal. Eestlaste püsivaks esinemispaigaks on aga Küüni tänaval kaubahalli ja Poe tänava vahel asuv parkla. “Tartus toimuva festivali muudab ainulaadseks Türgi ja Venemaa rühmade esmakordne kaasalöömine,” rääkis Štukert.

Segarühmi osaleb Europeadel Eestist viisteist ja Jõgevamaad esindavad Tuuritajad Palalt. “Euroopa suurim rahvakultuurifestival toodi meile lausa ukse ette, seal osalemise soov oli absoluutselt kindel,” lausus juhendaja Malle Weinrauch.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus