Jõgevamaa vutiklubide must nädalavahetus

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel kujunes Jõgeva maakonda esindavate meeskondade käekäik möödunud nädalavahetusel kurvamaiguliseks. Kõik kolm klubi kaotasid ja üldiseks väravateskooriks jäi 3:14.

Laupäeval avas oma koduhooaja II liigas mängiv Jõgeva SK Noorus-96, kes Vaimastvere Arenal võttis kolmanda vooru kohtumises vastu Tartu JK Welco II meeskonna. Loodeti avada võiduarve, kuid vastu ootusi ei suudetud avada isegi punktiarvet. Vastu tuli võtta kolmas järjestikune kaotus, seekord numbritega 0:2.

Noorus valitses mängu esimene veerand tundi. Stenver Kleimann-Leimann pääses üksi läbi, kuid väravat ei löönud. Veel oli vastaste värava ees paar ohtlikku olukorda, kuid väravani ei jõutud.

Kui ise ei löö, löövad teised

„Me oleksime pidanud ise värava ära lööma ja 1:0 seisult oleks mäng teine olnud. Ka eelmistes mängudes jätsime üks-üks olukorrad realiseerimata,” lausus Nooruse mängumees Priit Jõeäär.

Siis eksiti juba ise kaitses ja viimases hädas kingiti vastasele penalti. Nii viis Raigo Kuusik tartlased 17. minutil 1:0 juhtima. Edasises mängus oli initsiatiiv juba rohkem külaliste käes. Nooruse meeskonna mäng oli mittemidagiütlev ja 83. minutil lasti endale lüüa veel üks õnnetu värav.

„Kõik kolm mängu on olnud ühte nägu. Kindlasti mõjutab seegi, et meie koosseisust on erinevatel põhjustel väljas 5–6 põhitegijat,” lisas Jõeäär.

Nii on Nooruse meeskonnal pärast kolme vooru punktiarve avamata, väravate suhe 1:5. Kusjuures mängust pole suudetud lüüa ainsatki väravat. Sama kurb on seis Kohtla-Järve JK Järve II meeskonnale, kes on tabeli viimane. Laupäeval kohtutakse omavahel Kohtla-Järvel.

Samuti II liigas palliv FC Jõgeva Wolves kohtus samal päeval Tallinnas sealse JK Legion II meeskonnaga. „Hundid” pidid vastu võtma suure 1:7 (1:2) kaotuse. Väljakuperemehed avasid 23. minutil skoori ja juhtisid viis minutit hiljem juba 2:0. Wolvesi poolt oli 32. minutil täpne Marko Murumaa.

Paraku pidi Jõgeva meeskond tegema vigastuste tõttu paar sundvahetust ning koosseisu muutumine tõi kaasa teisel poolajal selge allajäämise. Legioni mängijad lõid viis väravat ja saavutasid veenva võidu.

„Püssi kindlasti selle ühe kaotuse pärast põõsasse ei viska ning anname endale aru, et esimene aasta kõrgemas liigas tuleb selliseid tulemusi nagunii ette, eriti kui palju satse saavad piiramatult kõrgliigadest abi kasutada,” kirjutas meeskonna mängiv treener Kervin Kull klubi Facebooki leheküljel.

Lohutust saadi karikasarjas

Esimest aastat III liigas mängiv SK Illi/SK Noorus-96 pidas oma debüütmängu pühapäeval kodusel Vaimastvere Arenal. Vastaseks liiga üks tugevamaid FC Tarvastu/JK Tõrva. Mäng algas uustulnuka jaoks soodsalt, sest 5. minutil viis Roman Andrejev meie meeskonna kontrarünnakust 1:0 juhtima. Samas oldi mänguliselt suure surve all.

Kogenud vastasmeeskond jõudis sihile siiski alles 29. minutil, mil penaltist seis viigistati 1:1. Ebaõnnestunuks kujunesid Vaimastvere meeskonna jaoks poolaja viimased minutid. 43. minutil jäädi 1:2 kaotusseisu ja teisel üleminutil tuli väravavaht Silver Vainol võtta väravast välja kolmas pall.

Ja teine poolaeg algas sama õnnetult. 52. minutil lõi külalismeeskond neljanda ja 58. minutil viienda värava. Siis saadi väravasuu pidama ning mängu viimase värava lõi 88. minutil Vaimastvere meeskonna heaks vahetusest mängu tulnud Tave Allik. Seega tuli liigaturniiri avamängus vastu võtta 2:5 kaotus.

Üks võit jalgpallirindel möödunud nädalal siiski saadi, kui FC Jõgeva Wolves alistas väikese karikavõistluse sarjas Tartus 4:2 (2:1) võidu Anija JK üle. See oli 1/32 eelringi mäng, mis viis „hundid” 32 tugevama hulka.

Wolves asus seda mängu juba 14. minutiks 2:0 juhtima, kui väravad lõid Martin-Gert Pärli ja Edaurd Kovbasnjuk. Teisel poolajal tegid skoori veelkord Kovbasnjuk ja Marko Murumaa. Nii et 67. minutiks juhiti turvaliselt 4:1.