Jõgevamaa valib esimest korda aasta isa

Sellel aastal valitakse esimest korda Jõgevamaa aasta isa. Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuse kodulehel oli võimalik kõigil soovijatel esitada kandidaate. Kokku laekus 13 avaldust.


„See mõte tekkis paljudel juba eelmisel aastal aasta ema 2019 valimisel ja kindlasti on vajadus ka meie toredaid isasid tunnustada,“ kinnitas JAEK juhataja Maimu Kelder ja lisas, et on hea meel, et laekus nii palju kandidaate ja kõikidest valdadest.

Mustvee valla kandidaadid
Sergei Tumanov, Mustvee vald, Lohusuu
Sergei on aktiivne kogukonna liige. Ta on Lohusuu küla aukodanik. Ta on tuntud kui Lohusuu külas endine politseinik, kes töötas sellel alal 35 aastat ja kõik tunnevad ennast tema seltsis endiselt turvaliselt.
Sergei on MTÜ Logovest liige ning ta on valmis aitama igakülgselt olles siis vastavalt vajadusele nii autojuhiks kui töömeheks. Ta ei küsi kunagi selle eest tasu, vaid teeb seda kõike lihtsalt soovist aidata. Sergei peres on kolm last (kaks tütart ja poeg), kuus lapselast.

Aivar Kütt, Mustvee vald, Odivere küla
Aivar on pühendanud Ulge talu arendamisele. Ta on olnud mitme koosseisu endise Saare vallavolikogu liige ja volikogu esimees ning aktiivne kohaliku piirkonna arengutes kaasarääkija. Kuid kõige tähtsam on nelja tubli lapse isaks olemine.
Poeg Jarmo sõnul on isa ettevõtlik, tark ja töökas. „Pole olukorda, mis lahendust ei leiaks ja kui midagi on vaja remontida-ehitada, saab ka see tehtud ja korralikult ning piinliku täpsusega.“
Tütar Angela sõnul on isal hea nipp, kuidas laste eluga end kursis hoida.
„Kui hulga töötunde koos perega veeta, saab kõik maailma ning isiklikud mured ja rõõmud läbi arutada, sekka hea kogus huumorit ja naeru. Ise on ta oma töökuse ja sihikindlusega eeskujuks.“
Tütar Marika ütleb, et isa puhul on kõige toredam see, et ta on väga ettevõtlik, laia silmaringiga ja vaimustub nii paljudest asjadest. „See on mind alati inspireerinud rohkem õppima ja edasi püüdlema. Väga hindan isa suhtumist loodusesse. Ta on rajanud imetoreda pargi, mille tulemusel armastan ise väga looduses aja veetmist.“ Aivari peres on neli last (kaks tütart ja kaks poega).

Aivar Anijago, Mustvee vald, Nõmme küla
Töökas, aus ja heasüdamlik ja naudib tagasihoidlikkust enam kui suurt tähelepanu. Tunnustamise põhjenduses on kirjas, et raske on kirjeldada inimest, kelle süda on üdini täis headust, ausust ning kelle tegevus on jätnud ühiskonda tunnetatava jälje. Aivar on põline peipsimaalane, siinse kogukonna pikaajaline liige, õnnelikus abielus ja isa kolmele täisealiseks saanud lapsele. Ühtehoidva perena on ta taastanud sünnikodu, mis on auhinnatud Eesti Kauni Kodu tiitliga ning kuhu on loodud edukas põllumajandusettevõte.
Aivari peres on kolm last (kaks tütart ja poeg).

Kaarel Oras, Mustvee vald, Pällu küla
Kaarlit saab iseloomustada aasta isaks nomineerides kõige paremini tema enda sõnadega: „Isaks saamine tuleb ajaga. Paberil olev tiitel „isa” tekib koos lapse sünniga, aga see ei tähenda veel Isa suure algustähega. Minu isakssaamine on olnud väga pikk protsess, mis tegelikult kestab siiani. Iga päev saan ma oma laste kohta midagi uut teada, õpin lisaks ka teistelt inimestelt ja suudan oma lapsi aina paremini mõista. Ehk ma leian, et ei ole olemas sellist valmisprodukti nagu isa – ta kasvab ja areneb läbi aja nagu kõik muu siin maailmas.“
Kaarel on Jõgevamaa aasta ema 2019 Annika Orase abikaasa. Kaarli peres on viis last (tütred).

Hannes Soosaar, Mustvee vald, Ruskavere küla
Hannes on töökas, sõbralik, lahke, sihikindel, usaldusväärne ja armastab väga oma lapsi ning on neile heaks eeskujuks. Ta väärtustab isa rolli perekonnas. Tegeleb oma lastega, olgu see siis koos raamatulugemine, kinos käimised ja koos oma laste ning õdede lastega matkamine ja metsloomade pildistamine. Loodusega kokku kasvanud lastest saavad paremad inimesed.
Kogu pere jalgrattamatkad on huvitavad ja kuigi laste vanused on erinevad, siis vaatamata sellele oskab ta neid kõiki juhendada. Ta on tõeline isa, kes hoolib oma perest väga.
Hannese peres on kolm last (kaks poega ja tütar).

Lembit Palm, Mustvee vald, Kasepää
Lembit on jah-inimene. Ta ei oska kunagi öelda abi küsijale ei ja seda nii töös kui ka eraelus. Aidanud ja tegelenud oma lastega ja teeb seda ka praegu suure südamega. Lööb käed külge igas ettevõtmises ja nokitseb ka ise pidevalt millegi kallal. Ei oska lihtsalt niisama istuda. On andnud aastatega suure panuse oma kodu ilusaks loomisel-ehitades, luues ja seda nautides.
Lembit väärib tunnustust ka oma tööga, sest ta on olnud palju aastaid ASis Tartu Kiirabi autojuht.
Lembitu peres on kaks last (poeg ja tütar).

Jõgeva valla kandidaadid
Sulev Tutt, Jõgeva vald, Ookatku
Sulev on kasvanud maapiirkonnas, huvi tehnika ja talupidamise vastu on noorukieast. Ta on järjekindel, sõnapidaja ja koostööaldis nii pereelus kui ka sõprade ringis, samasugune ka kohaliku seltsi liikmena. Vabal ajal huvitub autorallist, korvpallist, osaleb meelsasti meeste rahvatantsurühmas. Tema mõtteviis on lihtne: kui midagi teed, siis tee nii, et see asi on tehtud hästi ja aita, kus on võimalik ja vajalik, siis oled andnud, toetanud ja saad vastu kui vajad. Sulev on väikeettevõtjana tegutsenud 1998. aastast. Sulev on aktiivne kaasalööja ja eestvedaja kogukonna tegemistes ja Sadala Külade Seltsi liige aastast 2004. Põllumehe teadmistega ja sõbralikkusega on ta hinnatud koostööpartner nii seltsi tegemistes ja kogukonna liikmetele – abistades nii vanemaealisi ja abivajajaid nende igapäevase elu toimimises, nagu näiteks aiamaa harimine, küttepuude transport, õuealal lume lükkamine, erinevad transpordivajadused jne.
Sulevi peres on kaks last (tütar ja poeg) ja üks lapselaps.

Eduard Onopa, Jõgeva linn
Eduard on heatahtlik, töökas, rõõmsameelne ja väga abivalmis. Isana on ta range, samas korrektne ja aus. Ta on eeskujulik pereinimene ja loonud ning hoidnud koos suurt peret. Oma väärtushinnanguid näidates ja järeltulevatele põlvedele edasi andes on ta loonud lastele ja lastelastele head kasvu- ja arengutingimused.
Eduardi peres on kolm last (kaks poega ja tütar) ja kaks lapselast.

Marko Saksing, Jõgeva linn
Marko on Jõgeva Spordiklubi Tähe treener. Tema suurimaks väärtuseks on pere ja perekonnaliikmetega koos aja veetmine Ta hindab, hoolib, kuulab, tegeleb perega ja eelkõige armastab neid tingimusteta. Perega võrdsel tasemel on Jõgeva Spordiklubi Tähe kasvandikud ja Marko teiseks pereks ongi Jõgeva Spordiklubi Tähe.
Marko on ka ainukeseks isa eeskujuks paljudele Jõgeva Spordiklubi Tähe kasvandikele, kelle tuleviku ja heaolu eest ta igal hetkel ja iga hinnaga võitleb. Lisaks saalihokile õpetab ta neile elementaarset viisakust ja distsipliini. Võistlustel käies võib olla kindel, et mitte kellegi kõht ei jää tühjaks, olenemata sellest, kas vanemad on lastele raha kaasa andnud või mitte.
Tänu Markole on paljudel lastel ka vajalik trennivarustus, mida nad ise endale lubada ei saaks. Kõigele eelnevale lisaks veendub Marko, et kõik lapsed korralikult koolis käiksid ja vajaliku hariduse omandaksid. Jõgeva Spordiklubi Tähe on üks suur kokkuhoidev pere, mis eksisteerib ainult tänu Markole. Marko peres on viis last (neli tütart ja poeg).

Aivar Rudissaar, Jõgeva vald, Kudina küla
Aivar on hooliv, rahulik ja abivalmis inimene. Terve oma elu on ta abistanud enda jaoks olulisi inimesi nii nõu kui jõuga. Aivari jaoks on pere ja lapsed olnud alati esimesel kohal. Ta on õnnelik, kui ta lastel läheb hästi ja ta saab neile vajalik olla. Lapsed ei tea teist nii rahulikku ja hoolivat inimest kui on nende isa. Ta uurib, kuidas neil läheb ja talle meeldib päriselt ka kuulata.
Aivar on terve elu olnud ettevõtlik, näiteks olude sunnil ostis ta Kudina küla pumbajaama ning pakub kogu Kudina külale vett. Lisaks loodi koos oma abikaasaga 1995. aastal Tootsteele OÜ, mille juhataja ta ka hetkel on. Aivari peres on viis last (kolm poega ja kaks tütart).

Põltsamaa valla kandidaadid
Rein Lust, Põltsamaa vald, Kamari
Rein on olnud isana alati lastele pühendunud. Tütar Monika iseloomustab isa järgmiselt: „Issi on muhe ja alati valmis aitama nii oskuste kui nõuga. Tema on see, kes sõna otseses mõttes on ehitanud meile kodu, kus me saime oma haridust omandada.“
Tütar Merle sõnul nokitseb isa vaikselt oma asju ja hoolitseb, et tema perel oleks hea olla. „Ta on kuldsete kätega mees – alates koogi küpsetamisest, suurepärasest liha suitsetamisest ja lõpetades ehitamisega.“
Poeg Raimo sõnul on isa on alati olemas ja valmis aitama, kui vaja, olgu siis tegu vahtkummist mõõga tegemisel või laudpõranda paigaldamine. Reinu peres on kolm last (kaksikud tütred ja poeg).

Alari Klaar, Põltsamaa linn
Alari on üks paremaid isasid, keda endale tahta. Ta on laste jaoks alati olemas ja ükski mure teda külmaks ei jäta. Ta teab alati, mida mingis olukorras vaja teha ja tema peale saab kogu aeg loota. Lisaks perele ja tööle on ta osavõtlik, aktiivne ka ühiskondlikult ning sportlikult. Ta osaleb Lionsi klubis ja on aktiivselt olnud väljas kõikides klubi tegevustes.
Kõige selle kõrvalt jääb tal alati aega ka lastelastega tegelemiseks. Alari peres on kaks last (tütred) ja viis lapselast.

Villu Sinimets, Põltsamaa vald, Puurmani
Villu on oma ühtehoidva perega rajanud ilusa kodu, mida on Eesti Vabariigi president 2018. aastal tunnustanud „Kauni kodu“ tiitliga.
Isana on ta nõudlik, laste huvidega arvestav, neid suunav, toetav ja kõiges järjepidev. Ta ise on hea suhtleja, abivalmis, kannatlik, positiivne, teotahteline ja väga sõbralik.
Tema südameasjaks on piirkonna ja kogukonna turvalisus, terviseedendus ja inimeste heaolu.
Villu peres on kaks last (poeg ja tütar) ning lapselaps.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus