Jõgevamaa tutvustas oma võimalusi messil Tartus

Jõgevamaa osales MTÜ Jõgevamaa Turism eestvedamisel 28.-30. märtsini toimunud turismi ja vaba aja messil Tartus, kus sellel aastal oli kolme päeva jooksul rekordarv külastajaid – 13 000. Erinevaid puhkamisvõimalusi tutvustas üle 60 eksponendi, väliskülalistest oli messil esindatud Vidzeme Turismiliit Lätist.

Jõgevamaa boksis jagati huvilistele informatsiooni kogu maakonna turismivõimaluste kohta, kõige rohkem tunti huvi vaatamisväärsuste, looduses liikumise võimaluste ja kultuuriürituste vastu. Iga päev oli rõhuasetus ühel suuremal teemal.

Reedel oli Jõgevamaa boksis tähelepanu all Jõgeva linn kui Jõuluvana kodu ja külmapealinn. Terve päev oli külastajatel võimalik kohtuda päkapikuga, kirjutada kohapeal jõuluvanale kiri või kaart ja postitada need Jõuluvana postkasti. Huvi jõuluvanale kirjutamise vastu oli igas vanuses messikülastajatel lausa nii suur, et kirju sooviti saata ka messi viimasel päeval.

Laupäeval jagasid oma elutarkusi ja kutsusid krattusi tegema väga karismaatilised kratid Kalevipoja teemapargist, mis tekitas taas elevust nii suurtes kui väikestes. Lisaks oli neil pakutavaid vaba aja veetmise võimalusi tutvustamas ka Voore Külalistemaja.

Pühapäev oli Põltsamaa päev. Kohal oli lossipreili, pakuti Põltsamaa veini ja juustu ning tutvustati suviseid kultuurisündmusi Põltsamaal. Messil jagasid turismialast informatsiooni veel Jõgeva Maavalitsuse ja Palamuse Turismiinfokeskuse töötajad.

Huvi Jõgevamaa vastu oli päris suur ja loodame, et Tartust ning selle ümbrusest ja ka Lõuna-Eestist laiemalt jõuab sellel suvel maakonda rohkem turiste uudistama, puhkama ning kauemaks peatuma.

KERSTI KURVITS,
MTÜ Jõgevamaa Turism juhatuse liige

blog comments powered by Disqus