Jõgevamaa tõeline vapiüritus

Kui juhtute välismaal rääkima, et olete Eestist ja Jõgevamaalt, siis ei pruugi maakonna nimi paljudele midagi öelda. Kui seltskonda peaks juhtuma aga kasvõi üks tsiklist, siis teatakse kohe, et elate paigas, kus toimub Jõgevatreff.  Ja teil pole enam vaja hakata seletama, millise kohaga on tegemist.    

Selle ürituse juures on üks olulisemaid komponente mootorrataste paraad. Ise sõitjate hulgas olla oleks kindlasti uhke tunne. Veel uhkem on tulla paraadile mõne vana korda tehtud rariteediga. Või ka uue ja võimsa ning ainulaadse mootorrattaga. Igatahes lastel on, mida uudistada. Ja omamoodi lahe vaatepilt on ka võrride võidusõit.

Külmapealinna muutumine üheksateistkümnendat korda motopealinnaks tähendab ka kauplustele käivet ja puhkekohtadele kliente, sest kaugelt tulnud tsiklisõbrad ei lahku oma kaherattalistega Eestist kohe, vaid osa neist jääb siia veel mõneks ajaks puhkama ja uudistama.

Kindlameelsed Jõgeva ja Jõgevamaa patrioodid on kahtlemata kohal ka kahekümnendal trefil. Korraldajatel on n-ö põlvkonnavahetus toimunud ja kokkutuleku vaimne isa Igor Ellisson võib lubada, et treff korraldatakse ka siis, kui ürituse esimene põlvkond on rajalt lahkunud.

 

31. juuli 2010

blog comments powered by Disqus