Jõgevamaa tegusaimaks terviseedendajaks valiti Raul Soodla

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut tunnustas eile Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul vastuvõtul möödunud aasta tegusamaid tervisedendajaid igast Eesti maakonnast. Jõgevamaalt sai tunnustuse Raul Soodla.


 „Samm-sammult kujundame elukeskkonda, kus tervislikke valikuid on järjest lihtsam teha. See puudutab nii liikumist, toitumist, aga ka vaimset tervist. Kogukondlikud tervisedendajad on väga head tööd teinud, aidates igas Eestimaa nurgas kaasa tervise hoidmise väärtustamisele,“ ütles minister Riina Sikkut.

„Tervisedendajad, keda täna tunnustame, on ammendamatu energiaga spordientusiastid, kes innustavad inimesi liikuma, nad on suure südamega inimesed, tänu kellele saavad tuge abivajajad, keda ennast või kelle lähedast on tabanud raske haigus, nad on lasteaednikud ja noorsootöötajad, kes õpetavad meie lapsi omaenese elu suunama ja juhtima, nad on politseinikud ja pritsumehed – terved meeskonnad, kes loovad meie ümber iga päev tervist toetavat keskkonda.“

Jõgevamaalt tunnustas minister Raul Soodlat, kelle esitas tunnustamiseks SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

„Raul Soodla on tulihingeline terviseedendaja, harrastussportlane (jalgrattasport, matkamine, suusatamine) ning hea suhtleja. Ideed, mida Raul meeskonnale välja käib, ei ole lihtsalt ideed, vaid suunatud inimese heaolule, liikumisharrastuse propageerimisele ning ideest saab korraldatav sündmus. Raul on oma tegevusega andnud piirkonnale uue hingamise ning tegevusega kaasanud osalejate ringi harrastajaid nii piirkonnast, maakonnast kui ka kaugematki.

  1. aasta tegevused ja korraldatud sündmused Rauli eestvedamisel on olnud: tervisespordi ja matkasari „Kaksteist korda ümber Kuremaa järve“ (tänaseks osalejaid 477), küüslaugufestival (tervisliku toidu propageerimine ning konverents), laste-noorte jalgrattavõistlus, 50. Kuremaa järve jooks (jooksu taaselustamine ning järveäärse ala läbitavaks muutmine), Kalevipoja rattamaraton. Kõikidel sündmustel on osalejatele pakutud rõõmu osalemisest ning lisandväärtusena ka tervislikku toitu,” seisab JAEK-i põhjenduses.

„Tunnustamine on alati motiveeriv ja tunne on muidugi hea,” rõõmustas Raul Soodla pärast vastuvõttu. Kuid rõhutab, et kõik see on toiminud tugeva meeskonnaga koostöös. „Teeme seda kõike ikka sellepärast, et endal ja teistel oleks hea, tunnustamine on boonuseks,” märkis ta.

Matkasari „Kaksteist korda ümber Kuremaa järve” jõudis läinud nädalavahetusel esimese ringi lõpuni. „Ürituse üks põhimõte ongi, et igal kuul erinevate liikumisviisidega tegeleda. Ühe kaksteist korda teeme kindlasti veel,” lubas Soodla. Nädalavahetusel sahistas Kuremaal suuskadega kodumaa sünnipäeva auks ligi 40 inimest.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus