Jõgevamaa talimängud algasid ujumisega Kuremaal

Maakonna spordiliit Kalju on taaselustamas Jõgevamaa talimänge, mis hoolimata olematust talvest loodetakse korraldada lähema pooleteise kuu jooksul. Möödunud pühapäeval selgusid Kuremaa ujulas talimängude võitjad ujumises.


Jõgevamaa mängudega alustati 1995. aastal, mil esimesed talimängud said teoks 10. detsembril Lustiveres. Paar aastat mängud veel toimusid, kuid siis nende korraldamisest loobuti.
„Oleme spordiliiduga võtnud eesmärgi talimängudele taas elu sisse puhuda. Tänavune talv ei ole küll meie ettevõtmist eriti toetanud, kuid loodame siiski oma programmiga maha saada,“ rääkis Kalju tegevesimees Toomas Klaarman.
Talimängude kavasse kuulub kaheksa spordiala, nagu oli ka näiteks 1997. aastal. Võistlused toimuvad maakonnakeskustes. Parimad selguvad murdmaasuusatamises, kus klassikatehnikas sõidetakse Kuremaal (peakohtunik Andres Lippur) ja vabatehnikas Kuningamäel (Indrek Eensalu). Uisutamine on plaanis korraldada mõistagi Adaveres (Väino Treiman). Ujumises võistlesid täiskasvanud ja seeniorid Kuremaa ujulas (Andres Lippur).
Kabes, kus noored mängivad Palamusel ja täiskasvanud Jõgeval, on peakohtunik Ülar Poom. Põltsamaal toimuvatel maleturniiridel on täiskasvanute võistlustel peakohtunik Uno Valdmets ja noortel Maire Haava.
Lauatennise võistlused toimuvad Mustvee spordihoones (Valentin Tsõganov ja Roman Mitt), sulgpall spordikeskuses Virtus (Koit Kesamaa) ja mälumäng Jõgeva kultuurikeskuses (Jaak Valdre).
Mängude lõpetamine toimub 18. aprillil Jõgeva kultuurikeskuses pärast mälumängu ja täiskasvanute kabeturniiri, mis leiab aset Virtuses. Alade täpsed toimumisajad on ära toodud spordiliidu kodulehel.
Talimängude peakohtunik on suurte kogemustega spordijuht Uno Valdmets ja peasekretär Aimur Säärits.
„Kõige keerulisem on loomulikult suusatamise ja uisutamisega. Kuid mõlemal alal on peakohtunike sõnul valmisolek olemas ja kohe, kui loodus lubab, peetakse need ühe-kahepäevase etteteatamisega ka ära,“ selgitas Klaarman.
Ujumisvõistlustel olid esindatud kaks omavalitsust ning kindel võit kuulus Põltsamaa ees Jõgeva vallale. Naistest tuli kolmekordseks võitjaks Marta Saariste Palamuselt ja meestest Andrus Möller Kärdest.

Ujumise võitjad

50 m vabalt
Naised: Marta Saariste (Palamuse/Jõgeva v.) 32,17; naised seeniorid: Merikene Annuk (Jõgeva/Jõgeva v.) 45,48; mehed: 1. Andrus Möller (Kärde/Jõgeva v.) 30,71; mehed seeniorid nooremad:
Rene Poll (Kaarepere/Jõgeva v.) 33,51; mehed seeniorid vanemad: Raimond Poll (Kaarepere/Jõgeva v.) 49,13.
100 m rinnuli
Naised: Marta Saariste 1.43,30; mehed: Andrus Möller 1.31,65.
100 m selili
Naised: Marta Saariste 1.39,82; mehed: Andrus Möller 1.33,46.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus