Jõgevamaa tähistab võidupüha Kursis

23. juunil kell 16 kogunevad jõgevamaalased Puurmani vallas Kursis asuva Vabadussõja mälestussamba juurde, et tähistada võidupüha ja võtta vastu Eesti Vabariigi Presidendi poolt läkitatud võidutuli. Kaitseliidu Jõgeva Malev korraldab piduliku rivistuse.

Jõgeva maavanem Aivar Kokk annab kaunite kodude omanikele üle peaministri annetatud rahvusvärvides mastivimplid.

Põlevast tõrvikust, mille toovad Tallinnast Jõgevamaale kaitseliitlased ja noorkotkad, saavad oma tule läita kõikide omavalitsuste juhid, koolijuhid,  külaseltside esindajad ning koduste jaanitulede tegijad.

Päevakohaste tervituste ja sõnavõttudega astuvad Võidupühal Kursis jõgevamaalaste ette maavanem Aivar Kokk, Puurmani vallavanem Rauno Kuus, EELK Kursi Maarja-Eliisabeti koguduseõpetaja Sulev Sova ning Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik kapten Janno Rosenberg.

Esinevad Taani Kodukaitse Arhusi puhkpilliorkester, Kaitseliidu Jõgeva Maleva ja Torma Valla ühisorkester ning Puurmani segakoor.

Taani Kodukaitse Arhusi puhkpilliorkester on asutatud 1954. aastal, praegu mängib selles 35 orkestranti. Igal suvel tervitab orkester Taani kuningannat, kui ta saabub Arhusi oma suvepuhkust veetma. Esinetud on ka Hollandis ja Poolas.

Eestit külastab Taani Kodukaitse Arhusi puhkpilliorkester 21.-26. juunini Kaitseliidu kutsel. Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhuse kontsertturnee käigus antakse kontserte mitmel pool Eestis, sealhulgas Jõgevamaal Kursis, enne seda 21. juunil kell 20 Mustvees ning 23. juuni hommikupoolikul kell 10 Palamusel Vabadussõja samba juures ja kell 11 laululaval, õhtul kell 20 Palal ja kell 22 Kassinurmes. Orkestri ülem on major Mogens Bergh, dirigent Anders Farstad. Sündmus lõpeb ühise sõdurisupi söömisega.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus