Jõgevamaa tähendab eelkõige loodusretki ja head toitu

Messil Tourest tundsid külastajad Jõgevamaa boksis huvi loodusretkede, aga samuti ka perepuhkuse võimaluste kohta ning paljudele läks korda meie hea toit.


Jõgevamaa koostöökoja kohaliku toidu spetsialist Ülle Jukk ütles, et osa inimesi tunneb huvi selle vastu, kas meil on midagi uut pakkuda. Osa tuleb jälle vana üle vaatama ega väsi sellest. “Tourestil lihtsalt peab kohal olema,” tunnistas ta.

Messiampsud tuntud headuses

Messiampsudena pakuti Jõgevamaa boksis Põltsamaalt Triin Kuusi Triinu leiba koos maitsevõi ja Kurista söögitare suitsutatud ja marineeritud latikaga ning Sepamäe talu astelpaju mahla. Tegemist on naturaalse mahlaga, mis seisnud külmutatuna ja see meeldis messi külalistele väga.

E-Piim oli messile kaasa pannud juustu ja lisaks oli veel Nord Garlicu küüslauk koos Meemeistrite meega, mis oli külmal päeval mõnus amps.

Traditsioonilisele Põltsamaa veinide degusteerimisele tuli palju rahvast. “Et pudelitel on uus kujundus, siis nooremad inimesed avastasid enda jaoks Põltsamaa Felixis valmistatud veinid, vanemad aga jõudsid järeldusele, et need on ikka senini tuntud headuses,” lisas Jukk. Kõik pakutav võeti hästi vastu.

Loodusmatkad ja roosiaed

Laupäeval oli messil väga palju rahvast, nii et raske oli kuhugi trügida. Pühapäeva hommikune esimene huviline küsis Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänava käest põhjalikult Põltsamaa roosiaia kohta. Ka loodusmatkade vastu tunti huvi. Ulvi Tamm Kalevipoja Kojast aga sai messilt juba ekskursioonide broneeringuid.

Aive Tamm Jõgevamaa koostöökojast ütles, et paljud tunnevad huvi puuetega inimestele ligipääsetavate kohtade vastu. “Varem ei ole ma seda tähele pannud, aga tänavu on juba mitu korda küsitud.” Tamme sõnul on majutuskohad ilmselt mõelnud selle peale, aga messilolijatel puudus täpsem ülevaade.

“Inimesi on erinevaid. Kellel on konkreetne huvi mingis piirkonnas toimuvate ürituste vastu, see tuleb ja uurib. Inimesed soovivad majutust samas kohas, kus üritus toimub. Ei olda enam nõus sõitma seitse kilomeetrit edasi. Majutusepakkujate ning ürituste korraldajate vahel peab olema toimiv koostöö,” lisas Tamm.

Anneli Villem turismiinfost väitis, et Jõgevamaa ei ole avastamata piirkond, teatakse Vudilat, Elistveret, Põltsamaa roosiaeda, osatakse seoseid luua. Väga palju küsiti venekeelseid trükiseid, aga tunti huvi ka lätikeelsete vastu.

Reedest pühapäevani toimunud turismimessil oli üks populaarsemaid sihtkohti Kreeka, mis on viimasel paaril aastal olnud eestlaste meelispuhkusekoht, ent silma paistsid ka Bulgaaria ja Horvaatia ning Aasia lennud. Messil oli tänavu esindatud ligi 500 eksponenti 22 riigist ning Tourest toimus kokku kolmes hallis – peahallis, “Puhka Eestis” hallis ning koostöös Eesti Toiduteega korraldatud “Elamused ja maitsed” hallis, kust võis leida ehedaid maitseid kõikidest Eestimaa nurkadest, lisaks tegutses seal Võrumaa lasteala. Touresti külastas kolme messipäeva jooksul reedest pühapäevani 28 465 inimest. Selle aasta Touresti parimateks stendideks valiti külastajate tagasiside põhjal peahallis Nordica stend ja Puhka Eestis hallis Pärnumaa stend.

Alates 1991. aastast toimuvat Touresti korraldab Eesti Turismifirmade Liit. Praegu on liidul 74 liiget.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus