Felix ei ekspordi Venemaale ega ka impordi Venemaalt midagi. “Täna me ei näe Venemaa otsest mõju meie ärile,” ütles Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orav. Tema sõnul võib aga Venemaa mõjutada energiahindu, mis tooks kaasa kaupade kallinemise ning avaldaks seeläbi mõju kohalikule ostujõule.
“Siiski loodan, et midagi sellist ei juhtu,” lisas ta. Ka Werol ei müü oma kaupa Venemaale.
“Me ei ekspordi sinna midagi, sest üks õige vene inimene tarbib ainult päevalilleõli ja teadlikumad käivad Soomes rapsiõli ostmas. Suuri müüginumbreid seal rapsiõliga võimalik saavutada ei ole,” ütles ASi Werol Tehased ostuosakonna juhataja Indrik Unt.
Toorainet Venemaalt Werol siiski saab, kuid tellitavad kogused on väikesed. “Rapsiseemet ostame sealt väga vähe, need paar vagunit tulid kohale isegi pärast pronkssõduri teisaldamist,” lausus Unt.
Majandusblokaad Venemaalt tooks Werolile samas ka tulu.
“Sügisel tuleb Venemaalt sisse odavat rapsikooki, mis meie müüki kohapealse turul vähendab. Kõrge toodanguga karjade omanikud ei riski ebastabiilse kvaliteediga vene toote ostmisega. Mõned on aga väga hinnatundlikud ja kui Venemaalt toodud rapsikook on ikka palju odavam, siis võtavad nad seda,” rääkis Unt.
LIIS ROHTMETS