Jõgevamaa sportlaspere pakub Eesti suvemängudel tugevat konkurentsi

12.–14. juulini toimuvad Eestimaa Spordiliidu Jõud eestvedamisel Tartus 15. Eestimaa suvemängud, mida peetakse Baltimaade suurimateks spordimängudeks. Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud mängudel võisteldakse 25 spordialal ja 100 võistlusklassis. Emajõelinna läheb oma spordiau kaitsma ka Jõgevamaa spordirahvas.


Jõgevamaa Spordiliit Kalju juhiabi Epp Hoovi sõnul võistleb suvemängudel mitmel alal meie maakonna koondvõistkond. „Võistlustulle asub meeste korvpallivõistkond, mille on komplekteerinud Märt Tralla. Võistkonna esindaja on Roland Oleks. Naiskorvpallurid on võistluseks kokku koondanud Vallo Väljaots ja Anneli Plaado, kes on ka võistkonna kapten.

Jõgevamaa pakub konkurentsi ka judos. Idamaises spordialas esindab meid Kai Pähkel Põltsamaalt. Kindlasti osutub temaga võistlemine vastastele parajaks pähkliks,“ märkis Hoovi.

Juhtide võistlustel lööb kaasa Jõgeva vallavolikogu esimees ja Jõgevamaa Arendus- ja ettevõtluskeskuse nõukogu esimees Raivo Meitus. Tõstjatest sõidavad oma sportlikku taset näitama Kert Ustav ja Mattias Viljamaa.

„Iseäranis suur on sangpommisportlaste võistkond, kuhu kuulub 11 võistlejat: Rasmus Klaos, Evelin Pahurin, Heino Põldoja, Sergei Arbuzov, Tave Allik, Kairo Kurg, Rene Poll, Ülo Kuusk, Andres Metjer, Ainar Aruväli ja Mattias Viljamaa.

Ratsutamise takistussõidus saab kaasa elada neljale Jõgevamaa võistlejale: Ponid/lapsed – Karola Sein, harrastaja – Krista Pluutus, juunior/U25 – Berit Truuts, Seenioride klass – Anette Leppik,” loetles Hoovi.

Ta märkis, et Jõgevamaa omavalitsused on suvemängudeks hästi ette valmistunud. „Sportlasi on nii Jõgeva, Põltsamaa kui ka Mustvee vallast. Jõgeva vald võistleb kergejõustikus (15), jalgrattakrossis (8), kettagolfis (11), juhtide võistluses (2), petankis üks võistkond (3), mälumängus (5), tennises, köieveos (7), orienteerumises (1). Võistlustulle astuvad ka kolm tennisisti: Nelli Sepp, Tari Treial ja Kuldar Lääne.

Põltsamaa vald võistleb kergejõustikus (14), meeste võrkpallis, juhtide võistluses (1), jahilaskmises (1), mälumängus ja jalgrattakrossis (5), välja pannakse ka kaks petanki võistkonda. Mustvee vald võistleb kergejõustikus(1) ja jahilaskmises.

Suurimat edu on Hoovi hinnangul loota mälumängus, sangpommis ja kergejõustikus.

Jõgevamaalasi tunneb võistluste rongkäigus ära sinistest särkide järgi. Jõgevamaa lippu kannab Jõgevamaa spordiliit Kalju vastne president Tiit Lääne. Jõgevamaa spordirahva rongkäigus marsivad ka Kalju tegevjuht Toomas Klaarmann, juhi abi Epp Hoovi ja mitmed teised spordialade eestvedajad.

Sündmuse avatseremoonia on 12. juulil kell 19 Tartus Raekoja platsil. Jõgevamaa spordirahvas on edu saavutanud ka varasematel Eestimaa suvemängudel „14. Eestimaa Suvemängudel Kuressaares alla 40 000 elaniku grupis saadi III koht, 13. Eestimaa suvemängudel Rakveres alla 40 000 elaniku grupis Jõgevamaa II koht,” teatas Hoovi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus