Jõgevamaa spordiveteranid lõpetasid seekord kuuenda kohaga

Maakonna spordiveteranid osalesid möödunud nädalavahetusel Vinni spordirajatistes toimunud 52. Eesti Spordiveteranide Liidu suvemängudel. Kokkuvõttes saavutas Jõgevamaa esindus tänavu 6. koha. Koju toodi neli kuldmedalit.

Suvemängudele olid oodatud kõik veteransportlased, kes on sündinud 1984. aastal ja varem. Tänavu võisteldi kaheksal spordialal: kergejõustikus, võrkpallis, tänavakorvpallis, petankis, mälumängus, kettagolfis, orienteerumises ja ujumises.

„Jõgevamaa delegatsioon polnud seekord suur, sest kahjuks pole maakonnas pallimängud veteransportlaste seas väga populaarsed ning sel aastal me võistkondi kokku ei saanudki. Kuigi treeninggrupid tegutsevad ja harrastajaid justkui on,” märkis Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi juhatuse esimees Maiu Veltbach.

„Olime esindatud vaid kolmel alal: kergejõustikus, petankis ja lisaks osalesime ka mälumängus. Edukad olime kergejõustikus, kus võitsime kokku 13 medalit, neist neli kuldset,” lisas Veltbach.

Koguni kolm esikohta võitis naiste vanusegrupis 75+ Silvi-Mai Eerma. Visa sportlane oli võidukas kuulitõukes (8.90), kettaheites (20.82) ja odaviskes (18.76).

Neljanda kuldmedali võitis maakonnale meeste kettaheites (60+) Jõgevamaa Spordiliit Kalju president Tiit Lääne, kelle võidutulemus 41.90 andis talle ülekaaluka esikoha. Samas vanuseklassis võitis pronksmedali Põltsamaa mees Are Kondas, heites parimal katsel 29.74.

Teise koha saavutasid oma vanusegrupis Hillar Vaino odaviskes (48.90) ja Raul Randmäe 70+ vanusegrupi kettaheites (30.44).

Koguni neli kolmandat kohta võitis mitmekülgne Maret Piirak vanuseklassis 70+. Ta oli kolmas nii kettaheites (17.61), kuulitõukes (6.92), odaviskes (10.13) kui ka paigalt kaugushüppes (1.24).

Pronksise medaliga naasid võistlustelt veel 70+ klassis võistelnud Heino Põldoja 800 m jooksus ajaga 3.10,76 ja Kaily Moones naiste 1500 m jooksus ajaga 6.32,00.

„Kokkuvõttes jäime väikeste maakondade arvestuses kuuendale kohale. Möödunud aastal olime edukamad, siis lõpetasime neljanda kohaga. Aga sellegipoolest tahan siiralt tänada kõiki neid sportlasi, kes soovisid maakonda esindada ja leidsid aega võistlema tulla,” lausus Maiu Veltbach.