Jõgevamaa segakoor sõidab Ahvenamaale

Täna sõidavad kontsertreisile Ahvenamaale kahe Jõgevamaa laulukoori lauljad, ühtekokku 28 inimest. Koorijuhi ja dirigendi, Pajusi rahvamaja juhataja, Merle Nisu sõnul koosneb ühendkoor Torma kammerkoori ja Põltsamaa kergemuusikakoori liikmetest. Kokku nimetatakse seda seltskonda Jõgevamaa segakooriks. Ahvenamaal on Jõgevamaa segakooril plaanis anda kolm kontserti. Juba homme esineb koor Mariehamni merepäevade kultuuriprogrammi raames. Reedel saab teoks kirikukontsert Jomala kirikus, esinetakse ka Önningeby muuseumis. Jõgevamaa segakoori reisi korraldajaks on Kose gümnaasiumi muusikaõpetaja ja paljude Harjumaa kooride dirigent Heli Sepp, kes on aastaid korraldanud kooridele kontsertreise Gröönimaale, Ahvenamaale ja Lapimaale. Merle Nisu sõnul teab Heli Sepp selliste reiside puhul kuhu minna ja kellega kohapeal kontakteeruda.

Merle Nisu sõnul polnud Torma kammerkooril ega Põltsamaa kegremuusikakooril vaja Ahvenamaa kontsertreisiks spetsiaalset kava selgeks õppida. Kahe koori repertuaaris on olemas laulud, mis sobivad esitamiseks kirikus, aga ka niisuguseid palasid, mis sobivad esitamiseks teistsugusetes kohtades. Kirikukontserdiks sobivaid laulusid leidis Merle Nisu aasta tagasi teoks saanud Maarjamaa-aasta kontserdilt. Kergema muusikaga kavasse leidis ta sobivaid laule tänavu Viljandis teoks saanud Eesti Segakooride Liidu korraldatud simmanilt.

Soomest naastes võtavad laulukooride liikmed endale pikema muusikalise puhkuse. Järgmine Jõgevamaa segakoori etteaste saab teoks 1. oktoobril rahvusvahelisel muusikapäeval Põltsamaal, kui tähistatakse Karl-August Hermanni 165. sünniaastapäeva.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus