Jõgevamaa särab nädalavahetusel Soomes

Sellel nädalavahetusel särab meie maakond Soomes, sealsel suurel Mardilaadal. Nii Vooremaa kui ka Peipsimaa on kohal Helsingis toimuval suurüritusel. Kultuuri, toidu, kirjanduse ja muusika pidu toob nädalavahetusel laadale ligi 15 000 külalist. Selline üritus on meie maakonnale oluline, sest just nii saame näidata, mida meie maakonnas vaadata-kuulata. See on võimalus tekitada huvi meie potentsiaalsetes külalistes.

Lisaks avab ürituse pidulikult meie maakonnast pärit kirjanik Imbi Paju, kes tutvustab lisaks Betti Alverile ja Alo Mattiisenile ka meie vanausulisi, filmimehi ja rahvamuusikat, rääkimata sordiaretajatest ja Luua metsanduskooli tublidest õppuritest ja õppeainetest. Samuti saavad laadakülastajad lähemalt teada Eesti ühest suuremast kirjanduspeost, mis toimub igal aastal Võtikveres.

Täna, kus kõne all on küsimus, kas elu Jõgevamaal on perspektiivitu, peaks Helsingis toimuv  sellele vastuse andma. Nüüd on sobimatu, lausa kohatu küsida, mida ja kas üldse meil maakonnas, meie omavalitsustes näidata oleks. Meie oma kirjanik on siinkohal suure töö ära teinud lisaks sellele, mille ta nädalavahetusel Mardilaadal annab.

Ärme enam mõtleme ega küsime, mis meie maakonnas olemas on. Ärme küsime, kas elu meie maakonnas on perspektiivitu või kuidas me Tallinnast vaadates võõrale paistame. Sellel nädalavahetusel särab meie maakond koos kõigi vaatamisväärsuste ja inimestega just Helsingis, paljude inimeste silme all. Räägime ja mängime end suureks, sest meil on, mida näidata, millest rääkida.

blog comments powered by Disqus