Jõgevamaa sai esmakordselt aasta isa

Reedel kuulutati Kuremaa lossis välja Jõgevamaa aasta isa 2020. Selline üritus toimus esimest korda. Pidulikule tunnustamisüritusele olid kutsutud kõik 13 nominatsiooni saanud isa ja ka kevadel eriolukorra tõttu edasi lükatud ürituse aasta ema 2020 tunnustuse võitja ning nominendid. Jõgevamaa mõlema tiitli väljaandmist korraldab SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.


Aasta isa tiitli pälvis Jõgeva valla ettevõtja Aivar Rudissaar, kes on koos abikaasa Terjega üles kasvatanud viis last. Aivar Rudissaar on pakkunud nii Kudina rahvale veeteenust, samuti juhib veerand sajandit tegutsevat pereettevõtet OÜ Tootsteele, mis tegeleb toitlustamisega ning pagari- ja kulinaariatoodete valmistamisega. Nii on Aivar tuntud igale head toitu armastavale Jõgevamaa inimesele.
Värskel aasta isal oli tunnustuse üle väga hea meel ja ta kinnitas, et see tuli suure üllatusena.
Oma õppetunnid heaks isaks saamisel ütleb ta olevat saanud tänu oma lastele.

Tubli isa on pere tagala

„Olla ema ja isa on maailmas üks kõige uhkemaid ameteid ja õnnelikud on pered, kus tänases kiires ajas on võimalus koos olla ja ühise laua taga kasvõi varsti saabuvaid jõule tähistada,” tõdeb tervituskõnes JAEK nõukogu esimees, Jõgeva vallavolikogu esimees ja riigikogu liige Aivar Kokk „JAEK-i nõukogu liikmed on ühisel seisukohal, et kõik tänase tunnustusürituse nominendid on väärt seda tähtsat tiitlit ja peab tunnistama, et parimat oli väga raske valida.”
„Aasta isa on aunimetus, mida antakse välja alates 1998. aastast ja on hea meel, et seda tehakse nüüd ka Jõgevamaal,” kinnitab ka JAEK-i nõukogu liige ja Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja ta on kindel, et iga tugeva pere tagala on just tubli isa.
„Pere on see, mis veab Eesti elu edasi ja need kolm isa, kelle esitas nominentideks MTÜ Jõgeva Kodukandi Ühendus, on järginud seda vana talurahva traditsiooni, kus oma tarkused ja tõekspidamised antakse edasi isadel lastele,” kinnitab MTÜ juhatuse liige Liia Lust.
“Nominendiks nimetamine tuli mulle suure üllatusena ja annab kindlustunde, et olen oma laste kasvatamisega kõik õigesti teinud,” kinnitab Jõgeva politseinik ja MTÜ Pommiauk juhatuse liige Eduard Onopa, kes oli esitatud nominendiks lausa kahe taotlusega, nagu ka tiitli võitja Aivar Rudissaar.
“Üllatus oli lausa ehmatav, lugesin sellest alles lehest,” kirjeldab Põltsamaa vallavalitsuse bussijuht Villu Sinimets.
Tema oli olnud siiani arvamusel, et sellise tiitli saamiseks peaks lapsi olema ikka rohkem kui kaks.
Tiitel annab jõudu

„Et kevadel, emadepäeva ajal, kehtis meil eriolukord, siis kutsuti pidulikule vastuvõtule ka maakonna aasta ema ja selle tiitli nominendid, et neid tunnustada. Ka aasta ema tiitel tuli Jõgeva valda, selle pälvis kauaaegne raamatukogutöötaja, kahe lapse ema ja kuue lapse vanaema Sirje Narits: „Olen tunnustuse üle väga uhke ja see on siiani palju kõneainet pakkunud. Õnnitlenud on ka need, keda ma ise ei tunnegi. Seda, et märgatakse, on väga tore. Annab palju jõudu edasi minna.”
Muusikalisi vahepalasid pakkusid Marta Saariste ja Karol Kattel Palamuse laulustuudiost Karmo Toome juhendamisel.

ULV TAMM

Aasta isa on aunimetus, mida annab alates 1998. aastast iga aasta novembris isadepäeval Tallinnas Estonia Kontserdisaalis üle Eesti Naisliit.
Aasta ema tiitlit antakse välja alates samast aastast iga aasta mais.

Jõgevamaa aasta isa nominendid olid:
Aivar Kütt
Rein Lust
Aivar Anijago
Kaarel Oras
Sergei Tumanov
Alari Klaar
Eduard Onopa
Marko Saksing
Villu Sinimets
Lembit Palm
Hannes Soosaar
Sulev Tutt

Aasta ema 2020 on
Sirje Narits.
Aasta ema nominendid 2020 olid:
Laidi Zalekešina
Helena Nõmmik
Margit Pettai
Lagle Kalberg
Ave Anslan
Mari Puniste
Eha Kruusaauk
Terje Rudissaar
Imbi Kaarama

blog comments powered by Disqus