Jõgevamaa saab uue lastekoduhoone

Lastekodu laiendamise käigus rajatakse praegu olemasoleva hoone vahetusse lähedusse 8-kohaline palkmaja, mis hakkab töötama mujal maailmas edukaks osutunud peremajade põhimõttel.

Palkmaja hinnaks prognoosib ümarlaua algatanud maavanem Aivar Kokk esialgu 3,5 miljonit krooni, raha loodetakse saada eelkõige erinevatest fondidest, omafinantseeringuga on lubanud aidata ka sotsiaalministeerium.

?Rahastamisel loodame suurt abi saada ka annetajatelt,? ütles Kokk ning lisas, et kui kõik läheb plaanipäraselt, pannakse majale nurgakivi juba selle aasta mais, ehitus peaks valmis saama järgmise aasta lõpuks.

Uue peremaja rajamise tingis praegune olukord, kus 45 maakonna vanemateta last peavad elama väljaspool maakonda, ?Metsatarekeses? elab 21 rasketesse oludesse sattunud last.

Hoone projekti koostamisel lähtuti eelkõige laste heaolust. ?Oluline on, et lapsed tunneksid end uues majas koduselt,? ütles Kokk. Peremaja projekteerimisel on loodud tingimused ka puuetega laste majutamiseks, samuti on mõeldud ühest perest pärit laste heaolule ? osa tubasid on omavahel ustega ühendatud.

?Tegelikult oleks meil vajadus 7-8 taolise maja järgi,? tõi Kokk välja ka perspektiivi, mille kohaselt saaks praeguse lastekodu ümbrusesse ehitada tulevikus veel teisigi sarnaseid maju.

Annetusi Siimusti lastekodu ?Metsatareke? juurde uue peremaja rajamiseks saab teha kogumisurnidesse Kesk-Eesti Ärikeskuse esimesel korrusel ja maavalitsuse infolauas, samuti pangaülekandega Jõgeva Vallavalitsuse a/a nr 10102021777006 Eesti Ühispangas, märgusõna: Lastekodu ” Metsatareke”.

Samuti on väga oodatud kõik muud toetused ja pakkumised eraisikutelt ja ettevõtetelt, lisaks rahalisele abile on väga oodatud ka pakkumised ehitusmaterjalide müüjatelt.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus