Jõgevamaa represseeritute esindus asub Kesk-Eesti Ärikeskuses

 

Mittetulundusühing Jõgevamaa Represseeritud avas oma esinduse Jõgeval  Aia tänav 1 asuva Kesk-Eesti Ärikeskuse teisel korrusel.

1995. aastal loodud MTÜ Jõgevamaa Represseeritud kontor asus varem Kaitseliidu majas, kuid töö paremaks korraldamiseks  tekkis vajadus suurema pinna järele.

“Mõned pakkumised ei sobinud meile kõrge hinna tõttu.  Pöördusin siis Kesk-Eesti Ärikeskuse  ühe omaniku, ettevõtja Aivar Koka poole, kes andis meile selles hoones ruumi soodustingimustel.  Samuti aitas Kokk ruumi sisustada  ja ventilatsiooniseadmetega varustada,” ütles MTÜ Jõgevamaa Represseeritud juhatuse esimees Tõnu Käbi. “Ruumi sisustamisel kontoritehnika ja mööbliga olid ka abiks Jõgeva maavalitsus ja Eesti Memento Liit,” lisas ta

Tõnu Käbi sõnul on ühingu uues toas plaanis komplekteerida ka teemakohane raamatukogu ja koguda siia pildimaterjali. “Siin saab läbi viia ka väiksemaid nõupidamisi ja jutuajamisi represseeritutega.  Suuremad kokkusaamised saavad aga teoks Betti Alveri muuseumis, mille juhataja Toomas Muru samuti meie tegevust igati soosib.” 

Okupatsioonivõimude tegevuse tõttu kannatanuid ja nende lähedasi (küüditatud, poliitvangid, vabadusvõitlejad,  tööpataljonis olnud jne)  ühendava MTÜ Jõgevamaa Represseeritud eesotsas on seitsmeliikmeline juhatus, kuhu kuuluvad esindajad Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee piirkonnast. “Tublit tööd on meie aktiivist teinud Anne Veimann, Tiiu Karu, Valve Zopp, Pille Mitt ja äsjaavatud toa perenaine Reet Sirel, kes võtab postkastist õigeaegselt ära ka meie posti,” ütles Käbi. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus