Jõgevamaa rahvaliitlaste juhiks valiti Heldur Lääne

Torma vallas Vaiatu rahvamajas peetud  Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse konverentsil valiti organisatsiooni uueks esimeheks Heldur Lääne.

Konverentsil esines ettekandega ligi kaheksa aastat Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühendust juhtinud Urmas Pirk, kes märkis, et Rahvaliitu kuulub praegu 1255 jõgevamaalast, kusjuures  erakonna liikmete arv on suurenenud ka käesoleval  aastal.

Ühtlasi  teatas Pirk, et ta ei kandideeri uuesti ERL Jõgeva maakonnaühenduse juhatuse esimeheks seoses asumisega Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate kogu juhatuse esimehe ametisse. Pirk juhib ka Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liitu ning tema töökoormus on oluliselt  suurenenud, seepärast võib tal erakonnas tegutsemiseks varasemaga võrreldes vähem aega jääda. Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse  juhatuse esimehe uueks kandidaadiks esitas ta Jõgeva  linnavolikogu Rahvaliidu fraktsiooni esimehe Heldur Lääne, kes valitigi ametisse 181 häälega.   

"Minu eesmärk  on hoida ja arendada erakonna tugevaid positsioone ja traditsioone, mille olulisemaks proovikiviks on nii kohaliku omavalitsuse kui ka Euroopa Parlamendi valimised,” ütles Lääne.

Lääne on olnud ligi kümme  aastat Pajusi vallavanem ning ka Jõgeva linnapea  ja Jõgeva  abivallavanem. Praegu töötab ta MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus  juhatuse liikmena.

Konverents võttis vastu ka Rahvaliidu Jõgeva maakonnaorganisatsiooni pöördumise  erakonnakaaslaste ja kõigi jõgevamaalaste  poole.  “Pöördumises toonitatakse, et meie eesmärgiks  on regionaalne tasakaalustatus, kus Tallinna ja ülejäänud  Eestit iseloomustavad olulisemad sotsiaal-majanduslikud näitajad on lähedased.  Rõhutasime vajadust tagada esmatähtsate  avalike teenuste kättesaadavus  igas Eestimaa piirkonnas. Tänases Eestis on lisaks postkontorite sulgemisele, metskondade likvideerimisele ning bussipiletihindade jätkuvale tõusule  halvenenud paljude inimeste igapäevaelu. Kavatsetakse lõpetada pensioni tasuta kojutoomine, hambaravihüvitise  maksmine, on kallinenud mitmed teenused. Juhtisime tähelepanu, et praegune valitsus on  senini täielikult  eiranud analüütikute, organisatsioonide ja kodanikeühenduste  pakutud lahendusi majanduse elavdamiseks ning kriisist väljatulekus,” ütles  Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Mai Treial.

Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse konverentsil osales ka Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni esimees Karel Rüütli, kes otsustati Pärnus  toimuval kongressil esitada Rahvaliidu esimehe kandidaadiks. Erakonna aseesimeeste kohale seati üles Ester Tuiksoo ja Kajar Lemberi kandidatuurid. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus