Jõgevamaa rahvaliitlased soovivad erakonna juhiks Ester Tuiksood

Ettepaneku Ester Tuiksoo esitamiseks Eestimaa Rahvaliidu esimehe kandidaadiks tegid oma sõnavõttudes ERL Jõgevamaa Ühenduse esimees Urmas Pirk, erakonna kauaaegne esimees Villu Reiljan, Torma vallavanem Riina Kull ja mitmed teisedki konverentsil osalejad. “Kui Tuiksoost saab erakonna esimees, on Rahvaliit esimene parlamendierakond, keda juhib naine,” ütles Rahvaliidu eakate organisatsiooni Jõgevamaa eestvedaja Signe Tamm.

Avalikul hääletamisel toetas 109 konverentsil osalenud delegaadist 107 Ester Tuiksoo esitamist Eestimaa Rahvaliidu esimehe kandidaadiks.

Rahvaliidu Jõgevamaa Ühenduse esimehe Urmas Pirgi sõnul on Ester Tuiksool olemas erakonna juhtimiseks vajalikud kogemused, autoriteet poliitilistes ringkondades ja toetus sellises Eestimaa piirkonnas, kus Rahvaliidul on suur populaarsus. “Kindlasti tuleb kasuks ka tema kuulumine Riigikogusse. Jõgevamaa rahvaliitlased peavad oluliseks, et erakonna esimees on kindlasti parlamendi liige.”

“Erakonnale esimehe valimine on väga vastutusrikas ülesanne. Senini erakonda juhtinud Villu Reiljan on oma tööga minu hinnangul edukalt toime tulnud ja võiks ehk selles ametis jätkatagi. Samas mõistan Villu Reiljani kauaaegse sõbra ja mõttekaaslasena ka tema soovi pingelisest ja stressirohkest tööst veidi puhata. Nii Villu Reiljanil kui ka Mai Treialil on pealegi piisavalt suur töökoormus Riigikogu opositsioonis,” laususus Eestimaa Rahvaliidu auliige osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Hendrik Allsaar.

Konverentsil jäi kõlama mõte, et Eestimaa Rahvaliit kui Eestimaa suurim erakond (üle 10 0000 liikme) jätkab iseseisvana, küll aga on valmis pidama läbirääkimisi, kui mõni teine erakond peaks soovima Rahvaliiduga liituda.

ERL Jõgeva linnaorganisatsiooni esimehe Heldur Lääne arvates peaks veelgi rohkem stimuleerima erakonda kuuluvate noorte omaalgatusvõimet ja tegutsemistahet.

Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku erakonna koalitsioonilepingut analüüsis konverentsil Riigikogu liige Mai Treial: “Koalitsioonileping on üsna põhjalikult koostatud, kuid ometi ei taga see kokkuleppe regionaalset tasakaalu ega garanteeri ka sotsiaalse ebavõrdsuse kadumist. Lubadusi on antud palju, kuid pole teada, kas nende elluviimiseks ikka jätkub raha. Pealegi on mitme lubaduse täitmiseks tähtajad jäänud ebamääraseks või puuduvad üldse.

Jõgevamaa rahvaliitlased toetavad Mai Treiali tagasivalimist erakonna aseesimeheks. “Rahvaliit sai Jõgevamaal Riigikogu valimistel kõige parema tulemuse, meie maakonnas kuulub erakonda üle 1250 liikme. Seetõttu on igati loomulik, et üks erakonna aseesimeestest on Jõgevamaa poliitik, ” ütles Urmas Pirk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus