Jõgevamaa rahvaliitlased soovivad erakonna esimeheks Andres Bloki

Neljapäeval Sadala rahvamajas peetud Eestimaa Rahvaliidu Jõgeva Maakonnaühenduse konverentsil valiti ühenduse esimeheks tagasi Torma vallavanem Riina Kull. Erakonna aseesimehele, Rakke vallavanemale Andrus Blokile tegid aga Jõgevamaa rahvaliitlased ettepaneku novembris toimuval konverentsil erakonna esimeheks kandideerida.

Rahvaliidu Jõgeva Maakonnaühenduse esimees Riina Kull märkis, et erakonna uueks esimeheks peaks saama erakonnaga pikaajaliselt seotud isik, kes oskab arvestada erakonnakaaslaste arvamusega ja tunneb hästi meeskonnatööd. “Seega on Andres Blok sellele ametikohale igati sobiv kandidaat,” kinnitas ta.

“Tänan Jõgevamaa rahvaliitlasi usalduse eest. Ettepaneku üle ei saa kohe lõplikult otsustada, pean järele mõtlema. Eks omajagu tuleb arvestada sedagi, et pikka aega Rahvaliitu juhtides tõstis Villu Reiljan esimeheameti lati väga kõrgele,” tunnistas Blok.

Rahvaliidu uus juhtkond valitakse 20. novembril Tartus Vanemuises peetaval kongressil, kuhu ka Jõgevamaa maakonnühendus oma delegaadid valis.

Maakonnaühenduse esimeheks valiti 103 poolthäälega tagasi Torma vallavanem Riina Kull, aseesimeesteks aga Arvo Sakjas, Margo Miljand ja Ülle Rosin.

Riigikogu liige Mai Treial keskendus oma sõnavõtus peamiselt sotsiaal- ja tervishoiupoliitikale. Muu hulgas avaldas ta arvamust, et Eestis võiks olla ka portfellita tööhõiveministri ametikoht ning leidis, et pensioni maksmisel tuleks arvestada ka laste arvu peredes.

ERL Jõgeva Maakonnaühenduse eakate organisatsiooni Tegusad juht Signe Tamm kutsus oma esinemises Mai Treialit kandideerima ka Riigikogu järgmisse koosseisu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus