Jõgevamaa rahvaliitlased pooldavad erakonna jätkamist

 

Sadala rahvamajas peetud Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse konverentsil võtsid Jõgevamaa rahvaliitlased ühehäälselt vastu otsuse, millega pidasid vajalikuks erakonna tegevuse jätkamist. Vajadusel tuleb teha muudatusi erakonna programmis, kuid samas tuleks kindlaks jääda oma veendumustele regionaal-, põllumajandus- ja sotsiaalpoliitikas ning teisteski eluvaldkondades.

Konverentsil valiti ühenduse uueks esimeheks senine Rahvaliidu volikogu esimees Margo Miljand. Tundes vastutust ebarahuldavate tulemuste eest Riigikogu valimistel, palusid end erakonna juhtimisest taandada maakonnaühenduse senine esimees Riina Kull, aseesimees Arvo Sakjas ja alates 1995. aastast Riigikogu koosseisudesse kuululud Mai Treial.

Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse senine juht, Torma vallavanem Riina Kull märkis oma ettekandes, et erakonna edasise käekäigu suhtes on Jõgevamaal avaldatud mitmesuguseid arvamusi. “Pooldatud on Rahvaliidu jätkamist, erakonna nime muutmist, samuti tegevuse lõpetamist. Loodan, et  konverentsilgi öeldakse välja oma seisukohad, mis on siirad ja tulevad südamest,” ütles ta.

“Nõustusin kandideerima pärast põhjalikku läbimõtlemist ja sisukaid jutuajamisi nii erakonnakaaslaste kui ka paljude teistega, kes on veendunud, et Eestis on vaja erakonda, kes keskendub maaelutemaatikale. Kui me Rahvaliitu tegutsemas ei hoia, pole välistatud ka uue erakonna tekkimine, kuid kindlasti ei hakka see erakond endas kandma Rahvaliidu põhimõtteid,” rääkis Jõgevamaa rahvaliitlaste uus eestvedaja. Laiali minna on tema hinnangul üsna lihtne, kuid mõelda tuleks hoopis erakonna ülesehitamisele.

“Loodetavasti on selles protsessis oma kogemustega abiks ka Riina Kull, Mai Treial ja Arvo Sakjas. Ka Mai Treial tõdes, et mitmete politoloogide sõnul vajab Eesti Rahvaliitu või sellele lähedaste põhimõtetega erakonda.

Rahvaliidu Jõgeva maakonnaühenduse aseesimeesteks valiti Ülle Rosin Kasepää, Antonina Vahi Jõgeva ning Raivo Põldaru Puurmani vallast.

“Jõgevamaa rahvaliitlased on alati olnud erakonna lipulaevaks,” kinnitas Rahvaliidu esimees Andrus Blok.

Konverentsil valiti delegaadid 28. mail Rakkes peetavale Rahvaliidu kongressile.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus