Jõgevamaa rahvaliitlased kavatsevad hääletada üksmeelselt

Seoses Villu Reiljani otsusega Rahvaliidu esimehe ametist tagasi astuda, kinnitas esmaspäeval nõu pidanud erakonna volikogu esimehe kohusetäitjaks praeguse põllumajandusministri Ester Tuiksoo. “ERL juhatus oli teinud ettepaneku, et kuni 29. aprillil Tartus toimuva erakorralise kongressini juhiksid erakonda ühiselt kolm aseesimeest. Volikogu aga pidas mõttekaks, et erakonna eesotsas oleks üks esimehe kohusetäitja. See vastutus usaldati Ester Tuiksoole,” rääkis Rahvaliidu Jõgevamaa Ühenduse esimees Urmas Pirk, kes on ka erakonna volikogu liige. Jõgevamaalt kuuluvad volikogusse ka Jaan Aiaots, Riina Kull, Arvo Sakjas, Heldur Lääne, Villu Reiljan, Mai Treial, Margi Ein ja Mati Kepp.

Urmas Pirgi sõnul toimuvad alates tulevast nädalast Rahvaliidu Jõgevamaa Ühenduse osakondade koosolekud, kus võetakse vastu seisukohad erakonna esimehe kandidaatide toetamise suhtes. “Nii seame eesmärgiks selgitada arutelude käigus välja ühe kandidaadi, keda Eestimaa Rahvaliidu Jõgevamaa esindajad erakorralisel kongressil ühiselt toetavad. Maakonnaühendus arutab erakonna esimehe valimistega seonduvat aga juba reedel,” lausus ta

Urmas Pirk märkis, et praegu on Jõgevamaal Rahvaliidu liikmeid üle 1250, kusjuures mõned on ühinenud erakonnaga ka pärast Riigikogu valimisi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus