Jõgevamaa puuetega lastele korraldati traditsiooniline jõulupidu

Laupäeval kogunesid Jõgevamaal elavad puuetega lapsed Jõgeva kultuurikeskusse jõulupeole, millel  tänavu osales tunduvalt rohkem poisse-tüdrukuid ning lapsevanemaid kui eelmistel sarnastel pidudel. Peo korraldas Jõgeva maavalitsus koostöös Jõgevamaa puuetega laste vanemate ühinguga.

Traditsioonilisele puuetega laste jõulupeole oli tänavu tulnud 120 last. Koos emade-isade ja vanaemade-vanaisadega osales peol aga ligi kolmsada inimest.

Vajavad positiivseid emotsioone

“On põhjust rõõmustada, et rahvast oli märksa rohkem kui meie varasematel jõuluüritustel. Lapsed, kellel on mitmesuguseid terviseprobleeme, vajavad väga positiivseid emotsioone, mida jõulupidu kindlasti pakub,” ütles Jõgevamaa puuetega laste vanemate ühingu esimees Merle Lints. “Ma olen oma pojaga käinud peaaegu igal jõulupeol. Need üritused on väga olulised, seal saavad omavahel suhelda nii lapsed kui ka nende vanemad,” rääkis pereema Aili.

Esmalt  käisid jõulupeole tulnud  lapsed kultuurikeskuses avatud Päkapikumaal ning seejärel mindi külla selles majas aastaringselt töötavale jõuluvanale. Temalt saadi kingipakid, mida aitasid täita kõik Jõgevamaa omavalitsused. Firma A.Le Coq andis peolistele limonaadi, Põltsamaa Felix kõrrejooke ning maanteeamet kinkis kõigile helkurid.

Kringlid küpsetasid Jõgeva Majandusühistu pagarid ja nagu varasematelgi kordadel, maiustati peol maavanem Aivar Koka kingitud tordiga. Aivar Kokk hakkas nendele jõulupidudele torti tooma juba siis, kui oli ettevõtja. “Meeldiv,  et vaatamata majanduskriisile leidub jõulupidude toetajaid,” lausus Merle Lints.

Tulevad kodunt meeleldi välja

Üheksa-aastane Anzhelika ütles, et ootas jõulupidu juba ammu. “Tore on ju kingipakki saada. Palju põnevat nägin ka Päkapikumaal, kus eriti vahva oli kohtuda härjapõlvlasega, kes trikke tegi ja lastele kommi pakkus, ” rääkis ta.

“Hea oli peol näha rohkesti lapsi, kellel vaatamata tervisemuredele sära silmades. Tahaks loota, et nendel lastel läheb võimalikult hästi ka edasises elus,” ütles jõuluvana.

“Meeldiv on tõdeda, et Jõgevamaa puuetega lapsed on hakanud oma kodudest järjest sagedamini välja tulema ning püüavad aktiivselt osaleda avalikus elus. Kindlasti on see nii tänu nende  vanemate vaevale ja pühendumisele. Mõistagi on vaja, et üldsus puuetega inimesi senisest veelgi paremini märkaks ning nendele vajaduse korral toeks ja abiks oleks, ” ütles Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja kohusetäitja Aime Meltsas.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus