Jõgevamaa puuetega inimeste koda avas uued ruumid

Teisipäeval avas Jõgevamaa puuetega inimeste koda uued ruumid nii huvilistele kui ka päevakangelastele endile. Ligi kuu aega kestnud intensiivne kolimine ja remontimine jõudsid viimaks finišisse.


Koja uus pesa asub Jõgeval Suur tn 5 ning kasutamiseks on kolm ruumi. Lisaks ruumidele on koja käsutuses ka arvutid, mis on ajal, mil osa teenusepakkujaid oma uksi sulgevad, hädavajalik. Nii saab kasutada internetti ja kui vaja, ka vajalikud toimingud tehtud.
Jõgevamaa puuetega inimeste koja tegevjuht Anne Veiram oli tähtsal päeval rõõmus. Eriti tasus rõõmustada selle üle, et kohale tulnud kuulmisbussi kasutuse vastu oli niivõrd suur huvi.
„Võimalik on teha koolitusi, lisaks pakume nõustamisi ja muidugi aitan teha ühingutel kirjatööd, projekti kirjutamisi, aitan nendele kaasa,“ loetles Veiram, julgustades koja poole pöörduma.
„Oleme Jõgeva vallavalitsusele väga tänulikud, et nad meile ruumi eraldasid ja saime kõrgustest maa peale. Loodame, et kunagi saame oma ruumid loomemajja,“ avaldas Veiram oma tänukõnes lootust.
Ainsa murepilvena hõljub uute ruumide kohal ratastooliga ligipääsetavuse puudumine. Seda tunnistasid nii abivallavanem Angela Saksing kui ka sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas. Ent optimistlikult nentisid nad, et lahendatud saab seegi. „Elus ei ole lahendamatuid asju, loodame, et see mure saab lahenduse,“ rääkis Saksing.
Päevakangelased ise, keda käis päeva jooksul kümneid, on siiani uute ruumide osas positiivset tagasiside jaganud. „Meil oligi viimasel ajal mure, et paljud südamehaiged ütlesid, et nad ei tule enam, sest kaks korrust üles minna oli liiga palju,“ nentis Veiram, et praegune lahendus on kindlasti parem.
Kes tunneb, et tahaks lihtsalt sisse astuda, juttu puhuda ja kohvi juua, siis sellelegi ei panda kätt ette.
„Vastuvõtuajad on meil iga päev 9–15, lisaks saab meile helistada. Seda on viimasel ajal päris palju kasutatud, eriti eelmisel aastal. Inimesed on üksinda ja mures. Lisaks on tekkinud harjumus, et enam ei tahagi välja minna, see pole kindlasti hea variant,“ tõdes Veiram, et mingis mõttes võiksid koja uued ruumid olla väikeseks eelsammuks ka päevakeskusele.
„Tahaks, et samm-sammult jõuaksime sinna, et inimesed astuksid sisse, küsiksid abi, istuksid ja jooksid kohvi. Lisaks on oluline, et hoiame internetipunkti avatuna, sest kõigil pole arvuteid või oskust internetti kasutada,“ sõnas Veiram.
„Sotsiaalosakond on läbi aegade toetanud ja ka arengu- ja tegevuskavas planeerinud selle, et koda ja eakad saaksid ühised ruumid.
Mõistlik on vaadata ruumide ristkasutust, et poleks tühjana seisvat perioodi,“ ütles Jõgeva valla sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas, avaldades lootust, et kui loomemaja idee piisavalt selgeks saaks, võiks see kooskäimise kohaks kujuneda.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus