Jõgevamaa pommitõstjad Albus

Ainsa esikoha tõi seekord Jõgevamaale naisvõistleja Elvi Bender, kes rebis kaheksakilost pommi 256 korda. Kuna naisi oli suhteliselt vähe, võistlesid nii noored, täiskasvanud kui ka veteranid ühes kategoorias ning põltsamaalanna Bender alistas kõik vastased. Ka tulemus oli tal Albus mõnevõrra parem kui Jõgeval peetud Euroopa veteranide meistrivõistluste demonstratsioonesinemisel ja Palamusel peetud võistlusel Tootsi Kivi auhindadele, kus ta rebis vastavalt 243 ja 242 korda.

Kuna mehed ja meesveteranid võistlesid samuti koos, ei saanud meie veteranid seekord just nii hiilgavaid kohti kui tavaliselt. Jõgevlane Heino Põldoja oli kuni 60 kg kaaluvate meeste hulgas 59 punktiga neljas ja Puurmani valla mees Ain Kurs kuni 75-kiloste meste hulgas 83,5 punktiga kuues.

Noormehed võistlesid siiski eraldi ning luualane Mattias Viljamaa tuli 15-17-aastaste vanuseklassis neljandaks. Tema tulemus oli aga Eesti Jõutõsteliidu sangpommisektsiooni juhatuse esimehe Ülo Kuuse hinnangul vägagi hea: ta tõukas 16 kg pomme 120 korda ning rebis 270 korda. Kuusk ise seekord kaasa ei võistelnud, sest pärast hiljutist suurpingutust veteranide MMil hakkasid teda kimbutama külmetushaigused.

Jahiretkel juhtunud õnnetuses noorelt hukkunud jõumehe Indrek Liiva mälestusvõistlusi peeti Albus juba kaheteistkümnendat korda. Võistluse kaalu tõstab see, et lisaks Eesti parematele osalevad sellel alati ka Läti ja Leedu sangpommitõstjad.

Lisaks mälestusvõistluse auhindadele anti seekord Albus üle ka esimesed seitse teenetemedalit ja tänukirja Eesti teenekamatele sangpommisportlastele. Kaks teenetemedalit said meie maakonna esindajad Heino Põldoja ja Ülo Kuusk.

Järgmised suuremad sangpommivõistlused on taas Jõgevamaal: Palamuse Gümnaasiumi võimlas selgitatakse 18. novembril välja Eesti meistrid kahevõistluses. Osalevad nii noored, täiskasvanud, veteranid kui ka naised.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus