Jõgevamaa põldudel lõpeb peagi suviviljakülv

Osades Jõgevamaa põllumajandusettevõtetes on kevadine teraviljakülv juba lõpetatud ja mitmetes paikades kavatsetakse sellega ühele poole jõuda lähiajal. Peagi alustatakse ka õlikultuuride ja heinaseemne külvamisega.

 

AS Adavere Agro on üks maakonna põllumajandusfirmasid, kus kogu suvivili külvatud. “Meil on 1500-hektariline külvipind, 700 hektarile külvasime otra. Samuti oleme külvanud ka nisu. Taliviljana kasvatame 150 hektaril rukist,” rääkis peaagronoom Jüri Smitt. Tema sõnul alustatakse Adavere põldudel varsti

AS Adavere Agro kasutab kevadistel põllutöödel mitmeid kaasaegseid traktoreid ja külvikuid. “Tänavu oleme põllumajandustehnika uuendamisse investeerinud kokku 7 miljonit krooni,” lausus põllumajandusfirma juht Hannes Alusalu.

Torma Põllumajandusosaühingus plaanitakse suvivilja külv lõpetada selle nädala esimestel päevadel. “Eelmisel aastal alustasime kevadkülviga 16., tänavu aga 20. aprilli paiku. Sel kevadel külvame 1350 hektarile suvivilja, millest üle 500 hektarit moodustab oder, samuti rapsi ja heinaseemet,” ütles peaagronoom Koidula Liis.

Laiuse Põllumajanduse Osaühingus oli eilse seisuga tehtud kaks kolmandikku plaanitud külvitöödest. “Oma 100-hektarilisele külvipinnale külvame suvivilja 600 ja rapsi 200 hektarit, ” ütles peaagronoom Ares Moor.

ASi Pajusi ABF juhataja Lembit Paal loodab teraviljakülvi selles põllumajandusettevõttes paari päevaga lõpetada. “Seejärel jääb külvata veel raps. Kavatseme laiendada rohumaid, seega külvame ka heinaseemet. Käesoleval aastal külvame esmakordselt 70 hektarile maisi, mis on kõrge energiasisaldusega ja loomasöödaks

Tänavust kevadet iseloomustavad põllumajandusspetsialistid erinevalt. “Päris tavaline põllukevad,” märkis Jüri Smitt. “Mullad tunduvad raskevõitu, sest on korraliku talvekülma puudumise tõttu arvatavasti vähe kergitatud,” lausus Ares Moor. “Põlde vaevas ka kuivus, kuid õnneks sadas pühapäeval Torma kandis päris korralikult vihma, ” lausus Koidula Liis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus