Jõgevamaa parimaks grillijaks tunnistati Jõgva-Tartu ühisvõistkond

Pühapäeval Põltsamaa lossihoovis teoks saanud Jõgevamaa meistrivõistlustel grillimises hindasid maitsmisspetsialistid esikoha vääriliseks Jõgeva-Tartu ühisvõistkonna Grillisemud, esikolmikusse mahtus teisena Türi Grillitrio ning esikolmikusse jõudis ka Põltsamaa Felix. Neljandana jõudis neile kannule Põltsamaa Lions Club. Põltsamaa Jahiselts pidi leppima seitsmenda kohaga.<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”> 

Eesti Grilliliidu juhatuse liikme Auris Rätsepa sõnul alustasid nad üleriigilise sarivõistlusega kolm aastat tagasi. Grilliliidule on partneriks omavalitsused ning koostöös Põltsamaa linnavalitsusega korraldatigi Jõgevamaa meistrivõistlused grillimises.

“Põltsamaa lossihoov on grillimisvõistluse korraldamiseks ideaalne koht,” sõnas Auris Rätsep. Pühapäeval demonstreerisid oma grillimise meisterlikkust kaheksa võistkonda, kelle hulka kuulus võistlejaid nii Jõgevamaalt kui väljastpoolt maakonda. Maakondlikul võistlusel on lubatud osaleda ka külalisvõistkondadel. Maakondlikele võistlustele järgnev üleriigiline Grillfest saab teoks juba 11. juunil Türi rannas ning lauluväljakul.

Pühapäeval Põltsamaal peetud maakondlikul Grillfestil osales kaheksas võistkonnas umbes 100 võistlejat. Türil peetavale vabariiklikule Grillfestile oodatakse enam kui 100 võistkonda 2000-3000 võistlejaga. Tegelikult siiski kõikides maakondades enne vabariiklikku Grillfesti võistlusi ei korraldata. Saartel ning Põlva- ja Võrumaal peetakse maakondlik grillipidu alles pärast vabariiklikku finaalvõistlust. Nendest maakondadest edasi pääsenud võistkonnad osalevad üleriigilisel võistlusel järgmisel aastal. Auris Rätsepa sõnul oleks saartel mõtet grillimise võistlus korraldada alles juuli keskel, mis tähendaks, et üleriigiline finaalvõistlus peaks jääma augustisse. Selleks ajaks on inimeste huvi grillimise vastu raugenud. Grilliliidu juhi sõnul neil mõte selles suunas siiski liigub, et suur finaalvõistlus hilisemale ajale ümber tõsta.  

Võistlejaid Virust Tartuni

Põltsamaalt oli võistlustel osalemas mitu võistkonda. Üks neist kohalik Lions klubi. Lions klubi võistkonda juhtinud Margus Metsma sõnul tulid nad maakondlikule Grillfestile lihtsalt kätt proovima.

Lions klubi liikme Toomas Kulu sõnul on nende seltskonnas Margus Metsma tõsisem grillimise huviline, teiste võistlema tulnud klubi liikmete näol on tegemist asjaarmastajatega. Toomas Kulu sõnul koosneb võistlus kolmest osast, kus esimesena tuleb küpsetada searibi, seejärel kanaliha ning alles kolmandas fantaasiavoorus saavad kõik võistkonnad toidu valmistamisel oma kõige lennukamaid mõtteid realiseerida. Tingimuseks on vaid nõue, et tegemist oleks grillil valmistatud toiduga.

Põltsamaa Lions klubi liikmed grillisid fantaasiavoorus õuna. “Meie eesmärk on jõuda esikümnesse,” rääkisid nad.

Tapa vorstifestivali nime all esinenud võistkonna liikmete sõnul on nende eesmärk teha Grillfestil osalemise näol reklaami Tapal 7. augustil peetavale vorstifestivalile. Just seetõttu otsustas Tapa võistkond fantaasiavoorus vorsti grillida. Tapa võistkonna esindaja Erki Laidineni sõnul otsustasid nad grillimisvõistkonnaga läbi käia kõik Lääne-Virumaaga piirnevad maakonnad. Tapa võistkond saavutas hiljuti Järva-Jaani grillivõistluse ribivoorus esikoha. Sellegipoolest pole Tapa võistkonnas osalevate meeste näol tegemist proffidest toidu valmistajatega. Erki Laidinen töötab hoopis reklaami ja turunduse alal.

Tapa võistkonnal õnnestub tänavu ka Türile võistlema minna, sest Järva-Jaanis võidetud ribivooru esikoht on neile koha vabariiklikule võistlusele juba kindlustanud. 

Lootused kõrgele kruvitud

Põltsamaa Jahiseltsi grillmeistri Margo Miljandi sõnul osalevad nemad maakondlikul Grillfestil teist korda. Jahiseltsi esindanud võistkonda kuulus viis liiget. Möödunud aastal saavutas Põltsamaa Jahiseltsi võistkond maakondlikul festivalil kolmanda koha.

Margo Miljandi sõnul nad eelmisel aastal kahjuks vabariiklikul Grillfestil osaleda ei saanud, sest samal ajal kirjutati Soomes sealse sõprusjahiseltsiga koostööleping alla. Miljandi sõnul on nad tänavu valmis Türil peetaval suurvõistlusel osalema.

Tartu kandist pärit võistkonda esindanud Ragnar Karu sõnul tulid nemad võistlema 13-liikmelise seltskonnaga. Tartumaalt Põltsamaale saabunud võistkond noppis nädal varem peetud Tartumaa Grillfestil esikoha. Ent sellega Tartumaa grillimeistrite edu veel ei piirdunud, sest hooaja alguses tulid nad võitjateks ka Järvamaa grillimeistrivõistlustel.

Tartumaalased on kahel eelneval aastal osalenud ka vabariiklikul Grillfestil. Esimest korda saavutati Türil ribivoorus teine koht, mullu jäid nad ribivoorus kolmandaks. Seni edukalt osalenud Tartumaa võistkonna liikmed on suurvõistluse eel ootusärevad ja valmis kõik oma oskused ning kogemused seal mängu panema.

Kevadpealinnast, mida ka grillimise pealinnaks võib nimetada, oli Põltsamaale saabunud kolmeliikmeline võistkond. Türi võistkonna esindaja Robert Kuusiku sõnul on nende eesmärgiks noore ja hakkaja võistkonnana tõestada, et ka väikese seltskonnaga on võimalik head tulemust teha.

Võistkondade valmistatud grilltooteid hindas 12-liikmeline žürii.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus