Jõgevamaa parim maaraamatukoguhoidja on Maris Paas

Maris Paas on Vaimastvere raamatukogus lugejaid teenindanud ligemale kümme aastat. Viljandi Kultuurikolled?i ehk praeguse Kultuuriakadeemia on ta lõpetanud kahel korral: 1992. aastal kultuuritöötaja ja näitejuhina, kümme aastat hiljem bibliograafina. Lisaks sellele on ta õppinud Räpina Aianduskoolis keskkonnakaitset ning täiendanud end Tallinna Ülikoolis pedagoogika alal ja erinevatel rahvakultuurikursustel.

Kolleeg Asta Leiteni, Laiuse raamatukogu juhataja sõnul peab Maris enesetäiendamist oma elu loomulikuks koostisosaks: kui maailm meie ümber pidevalt muutub, peame muutuma ju ka meie.

“Maris on uudishimulik ja kõigele uuele avatud inimene, kes püüab tõestada, et Eesti maaelul ei ole mitte ainult minevik, vaid ka tulevik,” ütles Asta Leiten. “Marisel on iga asja kohta oma arvamus ja ta ei karda seda ka välja öelda. Tänavuse aasta alguses, kui avalikkuse ees tõstatati küsimus, miks leiab maaraamatukogudest nii vähe kaasaegset eesti väärtkirjandust, oli just Maris see, kes julges Eesti Päevalehes välja öelda raamatukoguhoidjate seisukoha.”

Maakondade parimaid maaraamatukoguhoidjaid on nimetatud 2001. aastast peale ning selle eesmärgiks on olnud väärtustada maaraamatukoguhoidjat kui kodukoha kultuuri edendajat ja maarahva harijat. Jõgevamaal on varasematel aastatel sellise tunnustuse pälvinud Asta Leiten Laiuse, Tiina Kull Adavere, Mare Nahk Palamuse, Kaie Põdra Maarja ja Tiina Mihhailov Siimusti raamatukogust.

Eilse enam kui kahesaja osavõtjaga maaraamatukoguhoidja päevaga tõmmati joon alla tänavustele raamatukogupäevadele, mille motoks oli “Lugedes rikkamaks”. Samal teemal avaldasid eile Pärnus mõtteid Kati Murutar ja Mark Soosaar. Maaraamatukoguhoidja päeva korraldas Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsioon koostöös Pärnu Keskraamatukoguga.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus