Jõgevamaa päästjad esindavad Eestit päästevõistlustel

Peamiselt Mustvee Päästekomando meestest koosneva MTÜ Jõgevamaa Päästjad põhitegevusalaks on päästeametiga seotud spordialad. Samuti operatiivkaartide koostamine ja üritustel meditsiinilise abi andmine.


MTÜ Jõgevamaa Päästjad sai alguse sellest, kui Sandri grupikaaslased pakkusid Saksamaale võistlema minekut. Peale seda tutvustas ta „Pritsumehe“ võistlust ka teistele komando meestele ning nii hakkas kõik arenema. MTÜ loomine sai alguse Sander Kaasiku ja Aleksander Matrossovi eestvedamisel eelmise aasta märtsis.

Võistlustelt kolm medalit

Selle põhjuseks sai asjaolu, et mehed olid valitud Eesti meeskonda, kes läksid esindama Päästeametit rahvusvahelistel päästevõistlustele Lõuna-Koreas, septembris 2018. Selleks, et välismaale minna, oli vaja vahendeid. Päästeamet pakkus omalt poolt ainult varustust, ülejäänu pidid mehed ise kinni maksma, ligi 2000 eurot inimese kohta. Selge oli see, et oma taskust ja pere kõrvalt sellist summat välja käia polnud võimalik.

Mehed otsustasid luua MTÜ, et toetajaid otsida. Sellel ajal õppis Sander SKA viimasel kursusel ja tal oli plaan peale võistlusi süsteemist lahkuda ning välismaale minna. Ettearvamata asjaolude tõttu, pidi Sander lahkuma varem ning ei saanud võistlema minna. Vaatamata muudatustele jätkas üks liikmetest võistluste nimel tööd ja treeninguid. Tänu toetajatele sai MTÜ piisavalt rahalisi vahendeid, et saata üks meestest välismaale võistlema, tagasi koju tuli ta kolme medaliga. Peale Sandri lahkumist hakkas Aleksander kaaluma MTÜ kinnipanekut. Leides mõttekaaslasi, kes soovisid sporti teha ja pakkuda teisi teenuseid, jäi MTÜ Jõgevamaa Päästjad alles.

MTÜ-sse kuuluvatest meestest alustas 2016. aastal võistlemisega Aleksander Matrossov, osaledes „Pritsumehe“ võistlustel ning siiani on ta osalenud kõikidel võistlustel. Alates 2018. aastast on aktiivselt kaasa löönud ka Indrek Tarum ja Olavi Peramets.

Mehed on osa võtnud „Pritsumehe“ ja „Kõrghoone kuningajooksu“ võistlustest, samuti kaks korda Eestis korraldatud „Firefighter Challenge’ist“, mille viimane võistlus oli eelmisel aastal Mustvees. Lisaks nendele on Aleksander osalenud eelmisel aastal Saksamaal FCC (Firefighter Combat Challenge) ja ka enne mainitud maailmamängudel Lõuna-Koreas.

Ootamas uued väljakutsed

Sellel aastal on meestel uued väljakutsed. 12. juulil toimub „Pritsumehe“ võistlus, kus selgitatakse välja Eesti parimad. Mustvee päästjad on kolm aastat järjest tagasi tulnud poodiumikohaga.

  1. juuli toimub Eestis esimest korda FCC võistlus Tõrvas. Seal võetakse osa nii meeskondlikus, tandem- kui ka individuaalarvestuses. Augustis on toimumas järjekordne „Kõrghoone kuningajooks“.

Kaks Mustvee liiget on valitud ka Firefigher Combat Challenge Euroopa meistrivõistlustele, mis toimuvad 20.–22. septembril Sloveenias. Järgmisel aastal toimuvad Taanis maailmamängud, anname endast parima, et ka sinna pääseda.

Paremate tulemuste saavutamiseks püüavad mehed ise treeningvahendeid valmistada, et ennast vormis hoida. Mõned vahendid on väga spetsiifilised ja nende valmistamine on raske ja ostmine kallis, neid on võimalik saada välismaalt.

Kui soovid aidata meeste arengut ning aidata neil esindada Eestit ka mujal maailmas, võid toetada neid jõumasina valmistamisel, saates omapoolset toetust EE562200221068868267 MTÜ JÕGEVAMAA PÄÄSTJAD

ALEKSANDER MATROSSOV

blog comments powered by Disqus