Jõgevamaa osaleb ka tänavu Helsingi Mardilaadal

Sel nädalavahetusel toimub Helsingis 36. korda Mardilaat, millest võtab osa viieliikmeline delegatsioon Jõgevamaalt. Üheskoos tutvustatakse potentsiaalsetele külalistele meie kultuurisündmusi.


„Mardilaadal Helsingis on hea võimalus tutvustada Eesti kultuuri, turismiobjekte, käsitööd ning toitu. Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) läheb sel aastal tutvustama Jõgevamaad ehk Põltsamaa, Vooremaa ja Peipsi piirkonda.

Kuna Lõuna-Eesti on alustanud taas aktiivsemat koostööd turismivallas, siis tänu oma headele partneritele Valgamaa arenguagentuurist, avanes Jõgevamaal võimalus Helsingis Valgamaa pinnal oma piirkonda tutvustada. Valgamaa arenguagentuur on analoogne maakondlik arenduskeskus nagu JAEK Jõgevamaal. Kui eelmisel aastal oli festivali partnerpiirkonnaks Vooremaa ja Peipsimaa, siis tänavu tutvustavad oma piirkonda Valgamaa käsitöölised, toidupakkujad ja turismiasjalised. Oleme Valgamaale väga tänulikud Jõgevamaa kaasamise üle,“ rääkis JAEK-i turismiarendusjuht Eveli Jürgenson.

Tutvustatakse muuseume ja üritusi

Jõgevamaalt tutvustatakse nii muuseume kui ka suursündmusi, mida on põnev külastada nii välisturistidel, aga miks ka mitte kaasmaalastel.

„Jõgevamaa ägedaid eriilmelisi piirkondi aitavad tutvustada Põltsamaa muuseum, Jõgeva vald, Palamuse muuseum ja Kalevipoja Koda. Lisaks Jõgevamaa turismipiirkonna tutvustamisele on fookuses Jõgevamaa tähtsündmused,“ ütles Jürgenson.

Sündmustest tutvustatakse Küüslaugufestivali, Põltsamaa lossipäevi, Mustvee linna päevi, Jõgevatreffi ja Paunvere väljanäitust. „Lisaks juba turistide avastatud Endla rabale, mida külastab aastas 30 000 turisti, pöörame tähelepanu ka mais avatavatele Kamari veelauakeskusele ja Kalevipoja muuseumile. Äsja Jõgevamaad külastanud Eesti Turismifirmade liidu reisikorraldajad andsid meile veelgi innustust ja kindlust, et nii sise- kui ka välisturistil on Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee vallas palju avastamisväärset,“ sõnas Jürgenson.

Jõgeva valla kultuuritöö peaspetsialist Ilona Piirimägi lisas, et tutvustamisele tulevad ka kolmas Eesti naiste tantsupidu ja selle eelsündmused. Aga samuti ka Jõgeval asuv Betti Alveri muuseum. „Betti Alveri muuseumil on plaanis olla rohkem välisturistidele avatud. Järgmisest aastast soovime, et oleks audiogiidid ka näiteks Jõgewa muuseumis,“ sõnas Piirimägi, et aina rohkem keskendutakse sellele, et väliskülalistel oleks võimalik põnevate ekspositsioonidega tutvuda. „Lisaks tutvustame Põltsamaa ja Jõgeva kohvikutepäevi, kuhu on oodatud kaasmaalased, aga ka väliskülalised. Paneme aina suuremat rõhku just välisturistidele,“ ütles Piirimägi.

Väga populaarne sündmus

Helsingis toimuv Mardilaat on eestlaste ja ka soomlaste hulgas väga populaarne. Eelmisel aastal külastas Martin Markkinat 14 000 külastajat. „Festival on saanud tähtsündmuseks mitte ainult soomlastele, vaid on kujunenud ka Soomes elavatele eestlastele iga-aastaseks kohtumispaigaks. Saime eelmisel aastal väga sooja vastuvõtu osaliseks ja suur rõõm on tutvustada Lõuna-Eestit nii soomlastele kui ka võõrsil elavatele eestlastele. Eriti südantsoojendav oli kuulda kaasmaalaste puhkuseplaanides Jõgevamaa piirkonna külastamist,“ rõõmustas Jürgenson.

Messilt leiab meie maakonna ka spetsiaalselt Mardilaadaks valminud rõivastes.

„Messiperioodiks on valminud Jõgevamaa messiriietus koostöös Katre Meistrikoja ja Meemeistritega, kes sel korral aitavad, üllatus-üllatus, hoopis tikanditega,“ rõõmustas Eveli Jürgenson.

JAEK-i eestvedamisel on Jõgevamaa esindatud ka Adventure messil Leedus, Balttour messil Lätis ja Tourest turismimessil Tallinnas. Kuna Lõuna-Eesti turismiettevõtjaid ja piirkondi ühendav turismiklaster on alles loomisel, aga välisturundustegevused toimivad, siis Balttour messile minekut koordineerib sel aastal Lõuna-Eesti poolt Jõgevamaa (JAEK).

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus