Jõgevamaa õpilased ETV-Hansapanga suusasarjas

Tuisuses Haanjas oli lund küllalt ja võistlusrajad head. Eelmise aastaga võrreldes on Haanja tublisti arenenud. Ehitatud on lasketiir, majutuspaiku suusatajatele, parklaid, suusastaadion. Rida hooneid on veel ehitusjärgus. Haanja suusarajad on huvitavad ja võrreldes Otepääga lastele jõukohasemad, samuti on suureks plussiks, et rajad on õhtuti valgustatud.

Võistlusteks oli kirja pandud üle 700 õpilase. Nooremate hulgas võistles iga aastakäik eraldi, vanemad olid vanusegruppidesse jagatud kahe aastakäigu järgi.

Meie maakonna suusatajatel läks järgmiselt.

Kain Saar Luualt võistles vanuserühmas M12 1 km distantsil ja tuli väga tublile 9. kohale. Selles vanuserühmas võitis muide Andreas Veerpalu. M13-s tuli Puurmani poiss Kristen Soo, kes on eelmistel talvedel oma vanuseklassis võitnud, seekord viiendaks. Vanuseklassis M14 jäi Kaimo Saar 13. kohale ja M15-s oli Allar Soo üheksas. Vanuseklassis M16 tulid Ago ja Eno Vahtra vastavalt 16. ja 18. kohale. Edukaim oli Eeri Vahtra vanuseklassis M18, olles 5 km sõidus III ja kaotades võitjale 16 sekundiga. Viimati nimetatud vanuseklassis oli võistlejaid 72.

Kõik Haanjas võistelnud lapsed olid tublid ja talve edenedes nende tulemused kindlasti paranevad. Äsja lõppenud võistlustel olid eelisolukorras need, kellel on võimalik harjutada kunstlumega radadel. Edaspidi ühinevad suusasarjaga veel mitmed Luua lapsed, kes ei jõudnud esimeseks etapiks piisavalt harjutada. Luua suusatüdrukud-poisid ja nende vanemad on tänulikud Palamuse vallavalitsusele ja spordiklubile, kes toetas rahaliselt suusamäärete ostmist ja on lubanud tasuda lähetuskulud võistluspaikadesse. Puurmani poisse Kristen ja Allar Sood toetasid nende entusiastlikud vanemad.

Järgmised ETV-Hansapanga suusasarjaetapid toimuvad Pannjärvel, Mõedakul, Albus ja Tallinnas.

ELLE VAHTRA,
Luua Metsanduskooli õpetaja

blog comments powered by Disqus