Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus aitab pikka aega tööta olnuid

 

Saare vallas Voorel MTÜs Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus saavad pikaajalised töötud abi tööturule tagasi pöördumiseks. Alates tänavusest juulist pakub keskus tööharjutusteenust, mida tellib Tööturuameti Jõgevamaa osakond ja rahastab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Aktiviseerimiskeskuse juhataja Ülvi Noole sõnul nimetatakse tööharjutuseks toetuste seaduses sätestatud teenust, mille sihtrühmaks on pikaajalised töötud, tööotsingutest loobunud inimesed ja need isikud, kes vajavad tööturule tagasi pöördumiseks spetsialistide abi. 

Tööharjutused kohustuslikud

Praegu osaleb kuus kuud kestvatel tööharjutustel 16 inimest, kes elavad Saare ja Jõgeva vallas ning Mustvee linnas. Jõgeva valla töötoast tahaks kiita Hannes Kranichit, kes paistab oma abivalmiduse, töökuse ja kohusetundlikkusega teiste seast silma.

“Töötubades tehakse töid, milleks pole tarvis erialaseid teadmisi ja oskusi ning töövõtted saab selgeks juhendaja abiga. Näiteks tehakse heakorratöid; mehed meisterdavad laastukorve, labidavarsi, lõikelaudu, nukuhälle ja teisi esemeid, naised õmblevad ja koovad kangastelgedel. Tööharjutustel käimine on ka stipendiumi maksmise tingimus,” ütles aktiviseerimiskeskuse juhataja Ülvi Nool.        

Tööharjutuste kogumahust moodustab vähemalt viiendiku grupinõustamine, mida korraldavad OÜ Metsatark Vooremaa Koolituskeskuse koolitajad-nõustajad Reet Miil ja Ene Velström. Grupinõustamise eesmärgiks on saada grupikaaslaste toel teadlikumaks iseenda tugevustest ja arenguvajadustest. 

Abi suhtlemisraskuste ületamiseks

Nõustamispäevade käigus uuritakse uskumuste ja hoiakute mõju tegevuse tulemuslikkusele, analüüsitakse, kuidas emotsioonid  võivad mõjutada käitumist ja kuidas tundetargalt eri olukordades toimetada.

Mitmesuguste meetodite toel õpitakse jagu saama suhtlemisraskustest. Tööharjutuse oluliseks eesmärgiks on õppida ka muutusterohkes elus toimetulekut ja omandada oskusi loovateks probleemilahendusteks,” rääkis Nool.

Tööharjutusi korraldades peetakse meeles, et iga inimene on ekspert oma elualal ja seetõttu on suurepärane, kui nõustamisprotsess aitab esile tuua selle, mis inimese sees “pooleldi tukkudes” juba olemas on. Endast ja oma käitumise mõjust teadlikumaks saamine aitab tööellu tagasi pöörduda.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus