Jõgevamaa Nõustamiskeskus kutsub Karjäärikohvikusse

Ka tänavusele Teeviidale, mida peetakse 2.- 4. detsembrini, tulevad noored küsimustega, milline kool valida, millist eriala õppida, mille põhjal langetada valikuid jms. Messimöllus võib segadus veelgi suureneda. Iga kool ja organisatsioon reklaamib ennast parimast küljest ning kutsub liituma. Tihtipeale tekitab selline aktiivsus ka võõristust, hirmu ning kohmetusest, esitamata jäänud küsimused ei saagi vastust. Segiaetud peaga on kasulik hetkeks aeg maha võtta Karjäärikohvikus.

Kohvikus töötavad karjäärispetsialistid üle Eesti, töösse panustab ka Jõgevamaa Nõustamiskeskus.

Karjäärikohvikus süüa küll ei pakuta, aga tuge oma otsuste tegemiseks saab kindlasti. Karjäärikohvik ei tee reklaami konkreetsetele õppeasutustele, vaid aitab noortel valikute paljususega toime tulla ning endale sobivaid lahendusi leida. See on koht, kuhu noor saab tulla karjäärispetsialistiga oma tulevikumõtetest rääkima. Karjäärispetsialistiga vesteldes saab selgust iseenda suhtes: kes ma olen, millised on mulle sobivad elukutsed, millised on mu tugevused ja nõrkused. Pärast seda on noorel lihtsam minna edasi just talle huvi pakkuvate koolide bokside juurde.

Teavet saab ka mitmesuguste infokanalite kohta. Kui Teeviidal miski veel arusaamatuks jääb, siis on võimalus ka ise vastuseid leida – eelkõige Rajaleidja portaalist ja kohalikest teavitamis- ja nõustamiskeskustest. Oluline on noorel teada, et tema kodukohas on keskus, kuhu ta võib igal ajal minna ning saada nõu ja tuge. Meie maakonna noori ootab Jõgevamaa Nõustamiskeskus.

Lisaks  on kohvikus inimene, kes tutvustab noortele välismaal töötamise ja õppimise temaatikat. Samuti ei jagata seal  konkreetseid tööpakkumisi, vaid pigem infot, kust tööd leida, milliseid infokanaleid kasutada.

Lisaks nõule ja abile pakub kohvik ka meelelahutust. Traditsiooniliselt saab kätt proovida Rajaleidja labürindimängus, lahendada ristsõnu ja osaleda auhinnamängus. Samuti võib siin niisama messimürast jalga puhata ning sõpradega vestelda.

Silmatorkava ja värvilise Karjäärikohviku leiad Teeviidal sissepääsu juures boksist nr 11. Töötajad tunned ära punaste ning oranžide T-särkide ja ettekandjapõllede järgi.

Karjäärikohviku eestvedajaks on SA Innove karjääriteenuste arenduskeskus.

i

KATI RAUDSAAR, SA Innove

blog comments powered by Disqus