Jõgevamaa Nõustajate Ühenduselt saavad nõu ka joomasõltlased

 

Mittetulundusühing Jõgevamaa Nõustajate Ühendus alustas meie maakonnas esimesena alkoholisõltlaste nõustamist. Ühtlasi jätkavad oma ala spetsialistid konsultatsioonide andmist seni praktiseeritud valdkondades.

Jõgevamaa Nõustajate Ühenduse projektijuht Maire Püss ütles, et alkoholisõltlastega tegelemist alustati koostöös töötukassaga ja see abi on klientidele tasuta.

Seoses sihtasutuse Innove lepingute lõppemisega lõpetame tänavu 30. juunist tasuta õppenõustamise ja karjäärinõustamise. Jätkame oma tegevust psühholoogilise individuaalse nõustamise, perenõustamise, sotsiaalpedagoogilise nõustamise, seksuaalnõustamise, karjäärinõustamise ja kriisinõustamise valdkonnas. Teenused nendes valdkondades on edaspidi tasulised,” rääkis Püss.

Alates 1. juulist sõlmime koolide, lasteaedade ja omavalitsustega lepinguid psühholoogilise nõustamise tellimiseks Jõgevamaa Nõustajate Ühenduses töötavatelt psühholoogidelt ja nõustajatelt. Piiri tänava nõustamiskeskuses jätkavad tööd juba paljudele peredele ja asutustele tuttavad psühholoogid  Evi Štukert, Ülle Särg, Tiiu Urva ja Sirje Vasemägi Jõgeval ning Karmen Maikalu, Anu Pajo ja Maarika Aru Põltsamaa piirkonnas,” lisas ta.

Laste ja noorte psüühilised probleemid on sagenenud. Täiskasvanutel tuleks aga meeles pidada, et suhetes lastega vastutavad probleemide lahendamise eest nemad. Võttes arvesse, et paljudel täiskasvanutel napib teadmisi ja oskusi psühholoogiliste probleemide äratundmisel, on otstarbekas pöörduda spetsialistide poole ja küsida nõu.

Maire Püssi sõnul kavatseb Jõgevamaa Nõustajate Ühendus kaasa aidata sellele, et maakonnas hakkaks toimima vaimse tervise keskuse põhimõtetel tegutsev meeskond, kes aitab lahendada laste ja noorte psüühilisi probleeme.

Vaimse tervise keskustes üle Eesti tegutsevad psühhiaatrid, psühholoogid, sotsiaaltöötajad ja keskastme tervishoiutöötajad hakkavad otsima lahendusi psüühilise  tervisega seotud probleemidele,” ütles ühenduse projektijuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus