Jõgevamaa noortetiimid jätkavad võimsalt

Nii Jõgeva SK Noorus-96 kui ka Põltsamaa Spordi noortemeeskonnad on Eesti jalgpallimeistrivõistluste viimastes mängudes saanud taas suureskoorilisi võite. Jõgevalased alistasid Suure-Jaani ja Viljandi eakaaslased vastavalt 12:0 ja 8:0, põltsamaalased aga olid Viimsi ja Sillamäe meeskondadest üle 15:0 ja 7:1. 


C1-vanuseklassi meistrivõistluste teise liiga seitsmevoorulises kevadringis on Jõgeva SK Noorus-96 kuuest mängust kogunud maksimaalsed 18 punkti, teisel kohal olevat Kohtla-Järve JK Järve edestatakse viie punktiga. Vastastele on Jõgeva noored seni löönud 48 väravat, endale on lastud lüüa vaid kolm. Nii Kristjan Rummil kui ka Raul-Martin Sirkasel on jalgpalliliidu ametliku arvepidamise järgi kirjas 13 väravat, kuid selles statistikas ei kajastu endiselt 24. aprillil 14:0 võidumängus Tartu JK Tammeka II vastu löödud väravad. Kristjan Rumm lõi selles mängus näiteks kuus väravat ja on tegelikult liiga edukaim väravakütt, mitte kohtlajärvelane Artjom Gussev. 

Praeguste reeglite kohaselt peab mängu protokolli jalgpalliliidu kodulehele sisestama kohtumist võõrustanud meeskonna esindaja, tartlased pole seda aga ligi kuu aja jooksul teha suutnud. Ka jalgpalliliit pole suutnud venitajaid mõjutada, mingeid sanktsioone pole reegleid rikkuvatele klubidele sealsete ametnike sõnul ette nähtud. 

Suursugused võidud 

Möödunud reedel Suure-Jaanis peetud mängu kohaliku United’iga võitsid jõgevalased 12:0. Raul-Martin Sirkas lõi selles mängus kuus väravat, Kristjan Rumm lisas neli ja Daniel Aganitš ühe tabamuse. Üks värav läks lisaks kirja United’i mängijate omaväravana. Teisipäeval kohtusid Nooruse mängijad Jõgeva aleviku staadionil Viljandi Tulevikuga. 8:0 võidumängus lõid Rumm ja Sirkas võrdselt kolm ning Aganitš ja Karl Lani kumbki ühe värava. “Vastane ei olnud kõige nõrgem ja ka varem oleme nendega võrdselt mänginud, aga seekord olid meie poisid  kindlalt paremad,” võttis treener Igor Orlov kokku väga olulise mängu. Selle võidu järel on Noorus-96 kindlustanud endale kevadringi esikoha ning sügisringiks pääsu C1-vanuseklassi B-tasemele, kus hakkavad mängima selle vanuseklassi esiliiga turniiri kaks nõrgemat meeskonda ning teise liiga mõlema tsooniturniiri kolm paremat. “Meie põhiülesanne oligi kevadringis kolme parema hulka jõuda,” lausus Orlov. “Allpool ei tahaks mängida. Ma ei salli neid suuri võite, need ei ole head vastasele ja samas ka võitjale, sest see ei arenda väga palju.”

Kevadringi viimase kohtumise peab Noorus-96 homme kell 17 Jõgeva aleviku staadionil, nende vastaseks on tabelis teisel kohal olev Kohtla-Järve JK Järve. 

Põltsamaalased teisel kohal 

B2-vanuseklassis on teise liiga turniiril kaheksateistkümnest voorust mängitud kolmandik. Põltsamaa Sport on viiest senisest kohtumisest võitnud neli, 12 punktiga ollakse üheksa meeskonna konkurentsis Pärnu JK järel ning Sillamäe Kalevi ees teisel kohal. Vaid täiseduga jätkavatele pärnakatele alla jäänud põltsamaalased on löönud 40 väravat, enda väravast on välja võetud seitse palli. Kristjan Heinmäe on löönud 13 väravat, Sander Tõnissoo arvele on kogunenud 10 tabamust.

9. mail pidas Põltsamaa Sport Tallinnas Sportland Arenal viienda vooru mängu Viimsi FCF MRJK II meeskonnaga. Martin Reimi jalgpallikooli noormehed põltsamaalastele vastupanu osutada ei suutnud, Sport võitis 80-minutilise mängu 15:0. Kristjan Heinmäe arvele jäi viis väravat, Sander Tõnissoo ja Markus Orav lõid kolm, Kelar Kuusk ja Sander Pomjalov kaks väravat. Möödunud laupäeval kohtusid põltsamaalased võõrsil meistriliiga meeskonna Sillamäe Kalev järelkasvutiimiga. Avapoolaja võitis Sport 5:0 ning kuigi teise poolaja algul õnnestus sillamäelastel üks värav tagasi lüüa, kuulus kohtumise lõpp ikkagi külalistele ja Sport võttis 7:1 võidu. Kübaratriki tegid nii Kristjan Heinmäe kui ka Sander Tõnissoo, üks tabamus läks Kelar Kuuse kontole.

Põltsamaa Spordi juhendaja Silvar Luha sõnul on meeskond tänavu hästi komplekteeritud ja mänginud viimastes mängudes sama algkoosseisuga. “Kõik poisid teavad, mida nad teha tahavad, ning on hoolega asja juures,” lausus põltsamaalaste treener. “Meie põhijõududeks on ründepaar Kristjan Heinmäe ja Sander Tõnissoo, keskpoolkaitsjad Markus Orav ja Karl Kolts ning keskkaitsja Sander Pomjalov.”

Kui teised Spordi mängijad on peaaegu kogu oma jalgpallurikarjääri koos mänginud, siis tänavu üheks põhitegijaks tõusnud 15-aastane Kristjan Heinmäe kolis koos perega Põltsamaale alles mullu sügisel. Eesti omavanuste koondise piirimail olev ja mullu Põlva FC Lootose eest mänginud Heinmäe on Silvar Luha sõnul hästi meeskonda sulandunud. “Asjalik poiss!” on treener täienduse üle rõõmus.

Laupäeval kell 17 mängivad põltsamaalased Amblas Paide LM Tapa meeskonnaga, järgmine kodumäng peetakse 6. juunil, kui kell 11 minnakse Põltsamaa Lille tänava staadionil vastamisi Pakri SK Alexelaga.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus