Jõgevamaa Noortekogu valis uued juhid

Möödunud reedel toimunud koosolekul valisid  Jõgevamaa Noortekogu liikmed ühenduse presidendiks Jõgeva Gümnaasiumi 11. klassi õpilase Liina Tamme, esimeseks asepresidendiks samas koolis õppiva  Mikk Tuti ja teiseks asepresidendiks  Kadi Tali Jõgeva Ühisgümnaasiumist. Samuti valiti uued juhatuse liikmed.

Ühehäälselt Jõgevamaa Noortekogu presidendiks valitud Liina Tamm ütles, et talle tegi ettepaneku sellele ametikohale kandideerida senine president Mikk Tutt, kes oli selles osas nõu pidanud  ka maavalitsuses noorsootööd kureeriva haridus-ja sotsiaalosakonna spetsialisti Tiina Tegelmanniga. “Otsustasin nõusoleku anda, sest pean seda ametit  silmaringi arendavaks, kogemusi andvaks ja eneseteostusvõimalusi pakkuvaks. Arvan, et maakonna noortekogu töös tuleb hoida seniseid traditsioone, kuid samas ka uusi ideid algatada ja ellu viia. Tasakaalus peaks olema  tõsisem ja meelelahutuslikum pool. Selles suhtes võib väga õnnestunud sündmuseks lugeda Kirna õppekeskuses toimunud KoosOlekut, kus omandasime teadmisi kriisiolukorras tegutsemiseks, esmaabi andmiseks ja õnnetuste ärahoidmiseks, kuid aega jätkus ka puhkamiseks ja lõõgastumiseks,” rääkis Tamm.

“Oma tegevusest ja noortele olulistest teemadest avalikkuse teavitamiseks peame oluliseks koostööd erinevate meediakanalitega ja hakkame ka ise ajakirjandust oma tegevusest usinasti informeerima,” ütles Tamm, kes on  Jõgeva Gümnaasiumi ajalehe Alter Ego peatoimetaja ja tegeleb ka pildistamisega.

Liina Tamme sõnul koosneb Jõgevamaa Noortekogu praegu Jõgeva Gümnaasiumi, Jõgeva Ühisgümnaasiumi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpilastest. “Eesmärk on kaasata ühenduse tegevusse teistegi Jõgevamaa koolide noori,” ütles ta.

Noortekogu esimeseks asepresidendiks valiti Mikk Tutt ja teiseks asepresidendiks Kadi Tali. Asepresidentide ülesandeks on ka koosolekute juhtimine, kui presidendil seda parajasti võimalik teha pole.

“Küllap saab noortekogu kaasa aidata sellele, et noorte elu Jõgevamaal  võimalikult huvitav ja mitmekülgne oleks. Lisaks senistele tasuks luua uusi vaba aja veetmise võimalusi. Näiteks avati Jõgeval hiljuti piljardisaal, kuid siin võiks olla ka koht, kus bowlingut mängida ja vajalik oleks ka noortekohvik,” lausus Kadi Tali Jõgeva Ühisgümnaasiumist.

Lisaks presidendile ja asepresidentidele valiti Jõgevamaa Noortekogu juhatusse Annaliisa Jäme, Joanna-Eliisa Servet, Marleen Reimets ja Laura Pint.

Noortekogu avaldas tänu ka Jõgeva maavalitsuses töötavale Tiina Tegelmannile, kes on sõbralik ja koostöövalmis ning aitab noorte plaane ellu viia.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus