Jõgevamaa noorte infoportaal on taas töös

Alates septembrist leiavad noored ja lapsevanemad Jõgevamaa noorte infoportaalist noorteinfo.ee jälle värsket teavet piirkonna noorsootöö ja huvitegevuse kohta. Uuendusena on leheküljele lisandunud Jõgevamaa koostöögrupi tegevused.


Enam kui aastast pausi on Jõgeva linna noortekeskuse noortejuht Marju Saviauk võtnud eesmärgiks infoportaali lehele elu sisse puhuda. Portaalile pani Marju alguse koos Nele Graversoniga 2014. aastal. Kui projekti rahastus lõppes, vaibus ka portaali infovoog. Hasardist jagasid noorsootöötajad valdkonna infot noortega portaali Facebooki lehel. “Kirjutasime portaali käivitamise koostöörühma tegevuskavva. Põhi on juba olemas, seda lehekülge oli hea üle võtta ja ei pidanud nullist alustama,” sõnas Marju.

Portaalis kajastatakse eelkõige koostöörühma kaheksa piirkonna noorsootöö tegevusi. Jõgeva ja Mustvee linn, Jõgeva, Palamuse, Torma, Saare, Kasepää ja Lohusuu valdade noortel on ülevaade erinevatest teemakohvikutest, uutest huviringidest nagu droonid, tehnika või tantsimine.

Koostöörühma algatusel on plaanis käivitada noortevolikogu tegevus. Praegu leiab leheküljelt noortevolikogude tutvustuse, juba 23. novembri toimub esimene töötuba Tuleviku arhitektid. Töötuba on mõeldud piirkondadele, kus ei ole noorte osaluskogu ega kindlat ning aktiivset noorterühma.

Saare vallas on teemaks võetud ettevõtlus, portaalist leiab info, et 24. novembril on 14-20aastastele Jõgevamaa noortele ettevõtluskoolitus. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine kirjeldatud tegevuste raames.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus