Jõgevamaa noored võistlevad väga edukalt tuletõrjespordis

Tuletõrjespordis peavad osavõtjad näitama parimaid tulemusi erinevatel aladel, mis on kõik seotud päästjate tööga. Nii võistlevad noored konksredeliga ronimisel õppetorni (pikk neljakorruseline torn). Just sellel alal võitis Jõgeva Ühisgümnaasiumi üheksanda klassi õpilane Martin Meerja tänavu Eesti meistri tiitli. Ta jooksis redeliga umbes 32 m õpetornini, paigaldas redeli esimesse aknasse ja ronis sinna sisse ? ja seda kõike 8,31 sekundi jooksul. Samal alal oli kolmas Martini klassivend Alar Dubinin ajaga 8,86. Veel hinnatakse tuletõrjespordis 100 m takistusriba läbimist, kus tuleb ronida üle plangu, joosta üle poomi ja ühendada voolikuid. 4×100 m tuletõrjeteatejooksus peab samuti läbima takistusriba ja lõpus kustutama põleva vanni. Viimane ala on võistlushargnemine mootorpumbaga. Noored ja päästeteenistus

Jõgevamaal tegelevad noorte treenimisega kaks meie maakonna päästeteenistuse töötajat. Nii treenib Jõgeval noori Jaanus Sepp, kes töötab päästetehnika talituse juhataja ametikohal, Põltsamaal aga sealse tugikomando pealik Ahto Pent.

Praegu treenivad Jõgeval kaheksa poissi. Selleks, et saada noorte vanuserühmad täis, kutsub Sepp koolinoori treeningutega ühinema.

“Selleks, et olla edukas tuletõrjespordis, on vaja julgust, osavust ja vahel tuleb ka valu kannatada. Ikka komistatakse ja kukutakse. See käib asja juurde,? rääkis Sepp naerdes.

Jaanus Sepp on poisse treeninud juba kolm aastat. Treeningud toimuvad vähemalt kolm korda nädalas. Teistel päevadel sõidetakse koos Kuremaa ujulasse, talvel käiakse suusatamas. Poistel on lubatud iseseisvalt treenida ka päästeteenistuse jõusaalis. “Aeg-ajalt teeme noortega asju, mis nendele meeldivad,? rääkis Sepp. Nii lubatakse neil askeldada päästetehnikaga.

Tuletõrjespordiga tegelevad noored ühinevad päästjatega ka nende üritustel. “Viimastel suvepäevadel olid poisid ka kaasas,? lisas Sepp.

Tuletõrjespordiga tegelevad noored ei pea ilmtingimata siduma ennast päästeametiga. See on lihtsalt veel üks võimalus tegelda spordiga ja sisustada koolist vaba aega.Tuletõrjesport Eestis ja mujal

Peale Nõukogude Liidu lagunemist käis tuletõrjesport mõnevõrra alla. Kuid viimastel aastatel on olukord hakanud paranema. Nüüd korraldatakse regulaarselt iga-aastaseid tuletõrjespordi meistrivõistlusi nii Eesti-siseselt kui Balti riikide vahel.

Tänavu augustis Lätis toimunud Baltimaade meistrivõistlustel tuletõrjespordis ?Balti Mat? 2005? võitis Eesti päästjate koondvõistkond. Seekordne võit on Eestile läbi aastate alles neljas. Balti Mat?id tuletõrjespordis toimuvad alates 1961. aastast igal aastal kordamööda kõikides Balti riikides. Seekordseks võõrustajaks oli Läti, järgmised võistlused toimuvad 2006. aasta suvel Eestis Rakveres.


Tuletõrjespordist huvitatud koolipoisid on oodatud esmaspäeval,12. septembril kell 17 Jõgeva tuletõrjetorni juurde trenni pealt vaatama või kaasa lööma.
Täpsemat informatsiooni saab tuletõrjespordi treenerilt Jaanus Sepalt
Tel. 776 8320,
GSM 503 7446

Jüri Alandi, Jõgevamaa päästeteenistuse direktor:

?Tuletõrjesport on üks võimalustest viia päästeamet inimestele lähemale. Loomulikult võivad selle spordialaga tegelevatest noortest sirguda tulevased päästeameti töötajad.

Jõgevamaal ei ole veel tuletõrjesport piisavalt arenenud. Treeningute järjepidevus oli vahepeal katkenud ja vanad eestvedajad ära läinud. Nüüd hakkab meil taas paremini minema. Arvan, et õige on panna rõhk just noorte kasvatamisele. Nendest tulevadki kõrgetasemelised täiskasvanud sportlased.

Töö, mida teeb Jaanus Sepp, on igati tänuväärne. Ta ohverdab noorte treenimisele isiklikku, oma perele mõeldud aega. Tuletõrjespordi arendamine on saanud tema hobiks. Ja alles nüüd hakkasid ilmnema tulemused. Üle pika aja on kaks Jõgeva noormeest Eesti koondises!?

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus