Jõgevamaa noored said Eesti noorte kergejõustiku sisemeistrivõistlustelt viis medalit

Eesti noorte kergejõustiklaste tähtsaimal talvisel jõuproovil olid meie maakonna sportlastest edukamad kesk- ja pikamaajooksjad. Helena Laumets näitas head vormi juba nädal tagasi Eesti noorte A-klassi karikavõistlustel, nüüd võitis ta pingelise ja tasavägise 1500 m jooksu taas hea ajaga 4.56,27 (medalikolmik mahtus pooleteise sekundi sisse). Helena õpib Palamuse Gümnaasiumis ning treenib Ester Laumetsa ja Endel Pärna juhtnööride järgi. Meistritiitel tagas Helenale ka koha Eesti koondises 20. veebruaril toimuvatel Eesti-Läti-Leedu noorte kolmikmaavõistlusel.

Meie teine teenekas noorjooksja Viljar Vallimäe ei ole veel suutnud leida kahe aasta tagust minekut (mullune suvi läks suuresti kõrvapõletiku nahka), ometigi piisas meesjuunioride 3000 m jooksus ajast 9.04,95 hõbemedaliks. Viljar õpib nüüd Ülenurme Gümnaasiumi kümnendas klassis ning treenib omaaegse tippmehe Enn Selliku käe all.

Uudishimulikele niipalju teadmiseks, et Viljar oleks oma õpinguid jätkanud ka koduses Palamuse Gümnaasiumis, ent seal on niivõrd kõrge tase, et andekas jooksja jäi n-ö joone alla. Kuuldavasti saab Viljar aga Ülenurme Gümnaasiumis õppimisega kenasti hakkama.

Uue tähena on meie keskmaajooksjate hulka tõusnud Pala poiss Allar Lamp, kelle seni suurim saavutus oli PC 1000 m murdmaajooksu ülekaalukas karikavõit mullu sügisel. Nüüd tuli ta targa ja ilusa jooksuga veenvalt PB 1500 m Eesti sisemeistriks (aeg 4.35,20). Võidule lisab kaalu asjaolu, et isa Andruse juhendamisel treeniv Allar võistleb praegu B-klassis endast aasta vanematega.

Laiuse teibatüdrukud pjedestaalil

Alates 2002. aastast on Eesti noorte meistrivõistlustelt igal aastal medaleid võitnud siinkirjutaja käe all harjutavad teivashüppajad. Kui seni on kõik need olnud noormehed, siis nüüd oli kaunima sugupoole kord. B-klassis ületasid nii Minna Kuslap kui Maarja Pärs 2.60 ning võitsid vastavalt hõbe- ja pronksmedali.

Maarja oli küll nädal tagasi Eesti karikavõistlustel püstitanud maakonna noorterekordi 2.80 ning võitnud nüüd Eesti meistriks tulnud Rakvere neidu, kuid Eesti meistrivõistlustel tema hüpped ei klappinud. Eks vastutusrikka jõuproovi eriline atmosfäär ei lasknud vähese võistluskogemusega tüdrukul oma võimeid lõpuni avada.

Suveks on aga Laiuse põhikooli kaheksanda klassi õpilastel Maarjal ja Minnal sihid seatud kolme meetri peale. Teivashüppele lisaks on Minna omaealiste Eesti paremikus ka kolmikhüppes, sisemeistrivõistlustel sai ta isikliku rekordiga 10.71 üsna medalihõngulise neljanda koha.

Luhtunud lootused

Eelpool nimetatud viis medalit oleksid võinud veelgi täiendust saada, aga nagu tihtipeale ikka, on spordis ka altminekuid. Poiste A-klassi kõrgushüppes oli kindel medalipretendent Laiuse noormees Ivar Saar, kes jaanuari algul ületas maakonna meistrivõistlustel 1.95 ja nädal tagasi Eesti noorte karikavõistlustel 1.91. Nüüd jäi tema laeks vaid 1.83 ning kuues koht (kuldmedal võideti tulemusega 1.89). Altminekus võis oma osa olla nii kerges külmetushaiguses kui liiga suures tahtmises. Eks siinkirjutaja peab Ivari treenerina seda ebaõnnestumist põhjalikult analüüsima, et tulevikus noorele sportlasele võimalikult head tuge pakkuda.

Medalilootusi oli meil ka poiste A-klassi kolmikhüppes, sest Ivar Saare isiklik rekord on 13.46 ja Põltsamaa noormehel Mihkel Saksal (treener Lea Vilms) 13.31. Nüüd suutsid nad vaid 12.88 ja 12.78, mis andis vastavalt neljanda ja seitsmenda koha. Pronksmedaliks oleks piisanud tulemusest 13.04. Aga aega halada pole, sest mõlema noormehega tuleb nüüd valmistuda veebruari lõpul toimuvateks Eesti mitmevõistluse sisemeistrivõistlusteks.

Meie teisi paremaid

Mullu Eesti noorte B-klassi meistrivõistlustel kolm medalit võitnud ja maakonna parimaks noorsportlaseks valitud sprinteril Priit Kelderil ei võimaldanud maikuus saadud lihasevigastus korralikult treenida pool aastat, õiget kiirjooksutreeningut sai ta jälle tegema hakata alles kuu aega tagasi.

Seda rõõmustavamad on tema tulemused nüüd Eesti A-klassi meistrivõistlustel: 60 m eeljooksus aeg 7,37 ja finaalis kuues koht ajaga 7,36, mis on ka Jõgevamaa 15-aastaste rekord. Priit õpib Jõgeva Gümnaasiumis ja treenib siinkirjutaja juhendamisel.

Kõrge kuuenda koha said veel kaks Palamuse Gümnaasiumis õppivat neiut: Kristi Kõivik TA teivashüppes (2.60) ja Pille Poolak NJ 1500 m jooksus. Kohti seitsmendast kaheteistkümnendani tuli meie maakonda rohkem kui kahel käel sõrmi ning jäägu nende sportlaste nimed ootama järgmisi eneseületusi.

Spordiklubi Contra paistis silma

Kõik eelnimetatud võistlevad spordiklubi Contra värvides (v.a. Viljar Vallimäe, kes koos kooli vahetusega oli sunnitud vahetama ka klubi). Ning nüüd võib väljendit ?värvides? võtta otseses mõttes. Contra kergejõustiklaste värskelt valmis saanud helehallid T-särgid, mida peale klubi kirjade ehib toetaja AS Põltsamaa Felixi logo, äratasid meistrivõistlustel rohkesti tähelepanu. AS Põltsamaa Felix toetab ka maakondlikku TV 10 Olümpiastarti võistlussarja, mis on mõeldud 9-14-aastaste hulgas kergejõustiku populariseerimiseks. Meeldetuletuseks: võistlussari algab 12.veebruaril kell 10.00 Jõgeva Gümnaasiumi spordimajas sprindi, tõkkejooksu ja kaugushüppega.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus