Jõgevamaa noored rallikrossis taas pjedestaalil

Lääne-Virumaal Kehala krossirajal peetud Eesti  rallikrossisarja  IV etapile saabus võistlema 21 autosportlast.  Noorteklassis, kus võistlemas ka kaks Jõgevamaa noormeest, oli rajal seitse võistlejat. Põltsamaa vallas Adaveres elav Sten Karuks oli  selleks etapiks oma VAZ 2108 tõeliselt hästi liikuma saanud ja noppis eelvoorudes justkui mängeldes kiireimaid aegu. Esimeses eelsõidus suutis ta hoida end mulluse Eesti noortemeistri, sellest aastast ERK klassis sõitva Põltsamaa noormehe Sten Oja kannul. Head sõitu tegi ka VW Golfil sõitev Pajusi vallas elav Arvo Kask, võideldes kolme eelvooru aegadega välja õiguse startida finaalis esireast, kohe Sten Karuksi kõrvalt.

Sten Karuksit kellelgi finaalis liidripositsioonilt tõrjuda ei õnnestunud. Lisaks etapivõidu eest antavale 15 punktile kasseeris Karuks sisse ka preemiapunkti oma klassi kiireima eelvooru aja eest. Tema järel jõudis fini?isse Arvo Kask, kes suutis lõpuni oma selja taga hoida sarja praegust parimat Sander Roosimaad. Viimane suutis vaatamata Kehalas kolmandaks jäämisele oma liidripositsiooni sarjas säilitada (punkte 44). Teisele kohale tõusis Sten Karuks (37 punkti). Mõlemad sportlased on saanud punkte koguda neljalt etapilt. Arvo Kasel, kes on saanud osaleda kolmel etapil, on kokku 30 punkti. Nii Karuks, Kask kui ka Roosimaa on kõik Põltsamaa klubi Yellow Racing Team sõitjad. Seega lehvis kollane klubilipp õigusega kõrgel ? tuldi ju Kehalast lausa kolmikvõiduga.

ERK klassis, kus sõitmas kõige võimsamad autod,  tegi esimeses eelvoorus kiiret sõitu sarja senine liider, Põltsamaa noormees Sten Oja. Ta sõitis välja parima eelvooruaja, kuid teises eelsõidus  purunes Sten Oja autol pooltelg ning vaatamata mehaanikute pingutustele seda finaaliks korda saada ei õnnestunud. Nii pidi vabaklassi liider oma konkurentide ponnistusi raja kõrvalt vaatama.

Meistrivõistluste üldkokkuvõttes kaotas Sten Oja sellega liidrikoha, kuid jääb uuele liidrile alla vaid kahe punktiga. Nii on järgmisel etapil Vasalemmas oodata põnevat võistlust meistritiitli pärast.

Eesti meistritiitlid rallikrossis jagatakse juba 8. septembril, kui Vasalemma krossirajal sõidetakse 2007. aasta hooaja viimane etapp. Kas Sten Ojal õnnestub vahetada Eesti noorte meistritiitel vabaklaasi meistri tiitli vastu ning kes saab uueks Eesti meistriks noorteklassis?  Põnevust jätkub, tulge pöialt hoidma ja kaasa elama!

MATI KASK

blog comments powered by Disqus